Вино

У США представили нейромережу, яка може визначити градус і сорт вина з точністю до 95%

Shutterstock

Штучний інтелект перевіряли на 148 винах з трьох видів винограду

У США створили віртуального сомельє, який може з точністю до 95% визначити градус і сорт вина. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NIST.

Науковці з Національного інституту стандартів та технологій презентували розробку, яка здатна визначати сорт вина і його градус з точністю показника у 95%. Апаратне забезпечення працює швидше за аналогічні пристрої і разом із цим споживає значно менше енергії, ніж інші.

Штучний інтелект перевіряли на 148 винах з трьох видів винограду. Кожен з цих напоїв описували тринадцять параметрів: градус, колір, лужність, магній тощо.

Нейромережа блискуче впоралася з розпізнаванням вин з точністю у показниках на 95,3%. У створенні апарату розробники використали магнітний тунельний перехід (MTJ), який дозволив вдвічі скоротити кількість енергії, що споживається.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені назвали мову, яка ідеально підходить для спілкування людей зі штучним інтелектом.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ