Як зашифрувати документи та файли – поради

Фахівці розповіли, які налаштування можна зробити у Windows, щоб додатково захистити свої документи, а також про те, чи можна їх зашифрувати

Найпростіший спосіб додаткового захисту важливих файлів від сторонніх – встановлення пароля. Ця можливість є для будь-якого документа Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

На комп'ютерах з операційною системою Windows виконайте наступне: Файл > Відомості>Захист документа > Шифрування паролем. Після цього введіть пароль, а потім ще раз його підтвердіть.

"Важливо! Якщо ви забудете пароль, відновити документ може бути складно – лише із застосуванням спеціальних програм. У будь-який час можна легко зняти пароль із документа. Для цього відкрийте його, натисніть Файл>Відомості>Захист документа. Після чого просто очистіть вікно з паролем", – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку.

Дистанційна робота
Дистанційна робота
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Також у Windows для користувачів існує вбудований інструмент шифрування окремих файлів та папок – EFS. Він може знадобитися, якщо доступ до вашого комп’ютера є у кількох осіб.

Для цього натисніть правою кнопкою мишки на потрібний документ або папку та натисніть Властивості. У категорії Загальні натисніть кнопку Додатково.

Потім поставте "пташку" біля пункту Шифрувати вміст для захисту даних. Далі Ок, а потім Застосувати (якщо у папці є кілька документів, ОС запитає, шифрувати їх усі чи лише певний файл – оберіть, що саме вам потрібно).

Ще один спосіб захисту файлів – додавання їх до зашифрованого архіву з паролем. Також можна використовувати спеціальні програми для шифрування файлів (наприклад, VeraCrypt) або тримати важливі файли на спеціальній захищеній флешці.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як правильно налаштувати систему захисту Windows.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше