Як зменшити шанси підхопити комп'ютерний вірус – Держспецзв'язку

Фахівці детально розповіли про шкоду піратського програмного забезпечення чи ПЗ, отриманого з неперевіреного джерела

Подібні програми можуть "інфікувати" ваш пристрій, викрасти персональні дані та кошти. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Держспецзв'язку.

Щоб подбати про свою кібербезпеку, варто прислухатися до наступних порад:

  • Завантажуйте програми та додатки тільки з офіційних сайтів розробників та в офіційних магазинах ПЗ.
  • Користуйтеся виключно ліцензійними версіями чи знаходьте безкоштовні програми інших надійних розробників, які мають схожий функціонал.
  • Використовуйте антивірус для перевірки виконуваних файлів перед їх запуском. Небезпечними можуть бути файли з розширеннями: .exe, .iso, .bin, .ini, .dll, .com, .sys, .bat, .js, .apk.
  • Додатки на смартфони варто завантажувати тільки з офіційного магазину застосунків (Play Market, App Gallery, App Store і Google Play).
  • Слідкуйте за тим, які дозволи потрібні додатку під час встановлення. Не всі застосунки для нормального функціонування потребують доступ до вашої геолокації чи персональних даних.
  • Ознайомтеся з відгуками користувачів, які раніше завантажили додаток. Перед встановленням обов'язково перевірте інформацію про те, хто створив та володіє застосунком.
  • Не завантажуйте додатки та файли з невідомого джерела.
  • Забороніть встановлювати застосунки з неперевіреного джерела та автоматично завантажувати файли, а для браузера активуйте функцію "щоразу запитувати про місце зберігання файла перед завантаженням". Завдяки цьому, якщо випадково перейдете за шкідливим посиланням, не розпочнеться автоматичне завантаження, бо буде потрібне ваше підтвердження.

Раніше "Дивогляд" розповідав:

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше