Психоемоційний стан на 238-й день війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

У військових стан "деперсоналізація"

Український захисник і народний психолог Тарас Білка оприлюднив черговий аналіз психоемоційних станів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його YouTube-канал.

У цивільних: стан "депресивності" та "перезавантаження".

Одна категорія цивільних – це ті, які не перебувають в областях, які піддаються обстрілам та навіть не на окупованих територіях. Це люди, які родом з тих областей, котрі обстрілюють, але зараз є вимушеними переселенцями, вимушеними біженцями.

У них стан погіршується з учорашнім "zero-point" та він на рівні депресивності. Треба почитати якусь знайому книжку, подивитися якийсь знайомий фільм, треба просто перезавантажити психіку та навіть випити трішки (!) алкоголю.

З іншого боку у частини цивільних є ще один цікавий стан – "перезавантаження". Це про тих людей, які безпосередньо в переважній більшості перебувають в областях, котрі обстрілюють. Цей стан перезавантаження прийшов, бо люди розуміють те, що нудьга ніяк не допомагає.

Бо знову вибір у нас невеликий, бо здаватися ніхто не планував та не планує, бо треба знищити окупантів. Це єдине, що ми можемо зробити та цивільні також. Якщо останні не можуть знищити ворога фізично, то треба допомагати, хто знищує, або допомагати тим, хто допомагає військовим. Це стосується волонтерства та інформаційного фронту.

У військових: стан "деперсоналізація". Внутрішній стан військових, що вже дуже довго на війні, всі втомилися, та більшість військових зараз – це цивільні люди, не фахові, не кадрові військові. Саме тому є таке враження, що війна дуже довго, люди не приділяють час своїм улюбленим справам, минулим заняттям і роботі.

Внаслідок цього настає моральний дисбаланс, який не впливає жодним чином на бойовий настрій. Це просто емоційний стан, який буде впродовж кількох днів, можливо тижня, тому що новий природний етап наступає.

Окупанти: ІПСО. Пропаганда розповсюджує наратив про жахливу енергетику, голод в Європі, зиму без води, світла, терор енергетичної інфраструктури. Додатково вони тестують старі механізми, які застосовували ще навесні, коли Україні необхідно було провести посівну.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як впоратися зі стресом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше