супутниковий інтернет starlink

Астрономи показали "смерть" супутників Starlink в атмосфері Землі – відео

Depositphotos

Цей момент відстежували фахівці з різних країн планети

На початку лютого компанія Ілона Маска SpaceX запутила у космос партію своїх супутників Starlink, більшість з яких вже наступного дня була зруйнована. Якою була смерть апаратів показали на відео, повідомляє "Дивогляд". 

Супутники були знищені незадовго до, або вже після потрапляння в атмосферу нашої планети. Це явище не могли залишити без уваги, тому науковці ретельно відстежували хід подій.

Фахівці з некомерційної організації Sociedad de Astronomia del Caribe зафільмували момент "згорання" супутників Starlink в атмосфері Землі у понеділок, 7 лютого, над Пуерто-Ріко. 

У цей самий час астроном Марко Лангбрек відстежував ці супутники з Нідерландів і підтвердив, що на відео з великою ймовірністю знаходяться саме ці апарати. Щоб остаточно підтвердити свої припущення астроном провів додаткові спеціальні обчислення.

Нагадаємо, партія з 49 супутників Starlink була запущена у космос 3 лютого на ракеті-носії Falcon 9. Апарати дісталися свого місця призначення на висоті 210 км над нашою планетою, але вже наступного дня нашу планету накрила потужна магнітна буря. 

Для захисту від космічного шторму у SpaceX перевели супутники в безпечний режим, щоб вони могли вільно літати і не чинити опір бурі. Незважаючи на це, більшість Starlink постраждала.

Цікавим стало те, що попри зникнення супутників, інтернет-зв'язок ще й досі підтримується у користувачів, а голова компанії Ілон Маск активно сприяє поширенню своєї мережі.

Зокрема, бізнесмен запропонував послуги жителям королівства Тонга, які через стихію позбулися Інтернету. Мільярдер залишив посилання з пропозицією на своїй сторінці у Twitter, але, ймовірно, забув, що тонгійці не можуть відповісти через відсутність доступу до мережі.

Також нещодавно на сайті Starlink з'явилося повідомлення, що гарантія на роботу супутникових тарілок не поширюватиметься в разі пошкодження їх динозаврами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше