супутниковий інтернет starlink

У космосі "згоріли" 40 супутників Starlink, а разом із ними й $15 млн

Depositphotos

Команія Ілона Маска зазнала серйозних збитків

Супутники інтернету Starlink, розробником яких є компанія SpaceX, були виведені з ладу. Як це сталося і що буде далі розповідає "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт компанії.

У четвер, 3 лютого, команія Ілона Маска SpaceX запустила у космос ракету-носій Falcon 9, яка доправила на низьку навколоземну орбіту 49 нових супутників Starlink. Апарати дісталися свого місця призначення на висоті 210 км над нашою планетою.

Наступного дня Землю накрила потужна геомагнітна буря. Космічний шторм спричинив підвищення температури атмосфери, а також збільшив щільність на малих висотах. Це охопило й місце розташування супутників Маска.

Інженери компанії перевели супутники в безпечний режим. Таким чином вони могли вільно літати і не чинити опір бурі, однак більшість таки постраждала.

В результаті шторму апарати Starlink вже увійшли, або ж незабаром увійдуть в атмосферу нашої планети і повністю зруйнуються.

Цей факт відобразився й на бюджеті компанії SpaceX. Як відомо, запуск однієї ракети-носія Falcon 9 коштує щонайменше $15 млн, хоча інколи ця цифра може зростати вдвічі. 

Враховуючи цю інформацію, можна бути впевненим, що у космосі разом із супутниками "згоріли" й грощі. Ці збитки клієнти Starlink зможуть відшкодувати ще нескоро.

Незважаючи на зникнення супутників, інтернет-зв'язок ще й досі підтримується у користувачів, а голова компанії Ілон Маск активно сприяє поширенню своєї мережі.

Зокрема, бізнесмен запропонував послуги жителям королівства Тонга, які через стихію залишилися без Інтернету. Мільярдер залишив посилання з пропозицією на своїй сторінці у Twitter, але, ймовірно, забув, що тонгійці не можуть відповісти через відсутність доступу до мережі.

Також нещодавно на сайті Starlink з'явилося повідомлення, що гарантія на роботу супутникових тарілок не поширюватиметься в разі пошкодження їх динозаврами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ