Чому сучасні смартфони мають так багато камер і яка їх ідеальна кількість – експерти

Багато людей стають власниками смартфонів, які мають до шести камер, але далеко не кожний знає, чим це обумовлено.

У цьому матеріалі ми надамо відповідь на це актуальне питання, а також спробуємо зрозуміти найкращу кількість камер для сучасних гаджетів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ITech.

Сучасні виробники смартфонів прагнуть наздогнати професійні фотоапарати у якості знімків. Однак, ті мають основну камеру, аналог якої вкрай важко вмонтувати в мобільний пристрій.

Саме тому є потреба у різноманітних додаткових сенсорах, які доповнюють та покращують камеру сучасного смартфону. Зокрема, найбільшою популярністю користуються наступні сенсори (об'єктиви):

Основна камера

Думаємо, тут все зрозуміло, бо вона виконує основні функції камери гаджета. В основному вона є найбільшою і знаходиться на зворотній стороні.

Фронтальна камера

Селфі
Селфі
Фото: Shutterstock

Близько десяти років тому навряд чи хтось гостро потребував у цій опції, але популярність соцмереж і селфі все докорінно змінила.

Ширококутна камера

Її головною особливістю є градус захоплення. На відміну від основної камери, що співпрацює лише з 80° даних, ширококутна – з 123°.

Телеоб’єктив

Мова йде про один із найпопулярніших сенсорів, які мають сучасні смартфони. В основному ним володіють флагмани, тобто найдорожчі пристрої.

Цей сенсор може оптично збільшувати зображення і при цьому не втрачати якість, що, наприклад, відрізняє його від цифрового зума.

Макро

Камера смартфону
Камера смартфону
Фото: Shutterstock

Цей сенсор можна назвати потрібним, але у той же час виробники пристроїв оснащують смартфони 2Мп або 5Мп об’єктивами. Його сенс – фіксація на малій відстані (наприклад, коли людина фотографує землю, комах). Здебільшого замість макро можна користуватися телеоб'єктивом.

ToF-сенсор

Цей об'єктив дозволяє створювати портретні знімки. Його суть – виділення об'єкта фокусу від фону.

Переважно основній камері вдається гарно справлятися з ефектом боке (навмисна розмитість фону фотографії, яка використовується для досягнення художнього ефекту) без додаткової камери. Майже всі смартфони, що з'явилися після 2018-го, мають ці сенсори.

Ідеальна кількість камер

Камера смартфону
Камера смартфону
Фото: Shutterstock

Важко однозначно відповісти на це питання. Тим не менш, у більшості випадків є потреба лише в основній та фронтальній камері.

Однак, якщо ви хочете серйозно присвячувати час фотографіям і, наприклад, вести блог, то знадобиться ширококутна камера та телеоб'єктив. Цього вистачить як для соцмереж, так і для професійних знімків, але пам'ятайте, що смартфони на даному етапі розвитку все одно поступаються професійним камерам.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про топ-5 додатків, які перетворять фото на справжній шедевр.

Вам також буде цікаво:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше