Міст Патона. Фото: Ale flashero. CC BY-SA 3.0

5 років ремонту: як у цей час функціонуватиме міст Патона

Вікіпедія

Деякі ЗМІ написали, що міст повністю перекриють аж до 2025 року

Столичний міст Патона, який з’єднує лівобережні Березняки і Печерський район на правому березі, почнуть ремонтувати вже найближчим часом. Про це повідомив київський міський голова Віталій Кличко.

"Після завершення проектних робіт уже найближчим часом у столиці зможуть розпочати роботи з реконструкції моста Патона. Місто нарешті отримало для цього всі необхідні дозволи від державних органів", - йдеться у повідомленні.

Відомо, що роботи триватимуть до 2025 року і обійдуться міському бюджету у 7 млрд грн.

Раніше ЗМІ писали, що на час ремонту міст, який є важливою транспортною артерією міста, перекриють повністю. Однак Кличко запевнив, що цього не станеться. Смуги перекриватимуть по черзі. Зараз там закриті для руху дві крайні смуги.

Проектом передбачена заміна залізобетонної монолітної плити на сучасну – зі сталі, що значно полегшить конструкцію мосту.

Також передбачена додаткова смуга руху. Тобто загалом їх буде вісім. Точно буде прибрана реверсна смуга, через яку на мосту трапляється чимало ДТП. Поставлять також сучасну бар’єрну огорожу між напрямками руху. Облаштують велодоріжки.

Міст Патона ввели в експлуатацію у 1953 році. Це перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 м. Безпосередню участь у проектуванні та будівництві моста брав академік Євген Патон, на честь якого і названо цю споруду.

Від часу відкриття ремонт мосту здійснювали лише один раз. У 2004 році там демонтували трамвайні колії і оновили дорожнє покриття. І з того часу поточні ремонтні роботи відбувалися тільки на окремих ділянках мосту. Зараз міст в аварійному стані.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ