Міст Патона
Міст Патона 5 канал

У Києві розпочнуть реставрацію моста Патона – скільки триватимуть роботи

  Читайте по-русски
  На час реконструкції міст планують вивести з реєстру пам’яток архітектури

  Міст Патона в Києві мають відремонтувати до кінця 2025 року. Столичний голова Віталій Кличко 15 вересня підписав розпорядження щодо початку реставрації мосту, документ опубліковано на сайті міськради Києва. Міст давно був у критичному стані, проте аварійним його визнали тільки у 2020 році.

  Повністю перебудовувати міст не будуть, а реставруватимуть "з пристосуванням". Перебудова неможлива, бо він є пам'яткою містобудування та архітектури.

  У документі зазначено, що гарантія ремонту має становити не менш як 10 років.

  Ремонт проведуть за рахунок бюджетних коштів, хоча інвестори також можуть вносити свої пропозиції. Втім, скільки коштуватиме реконструкція – поки невідомо.

  Замовником робіт став Київавтодор.

  Він міг почати реконструкцію раніше і навіть підготував проєкт технічного завдання. Та для початку робіт необхідний дозвіл від Міністерства культури.

  На час реконструкції міст планують вивести з реєстру пам’яток, а після завершення всіх робіт – повернути назад у реєстр. Фахівці ще у 2019 році заявляли, що стан мосту Патона – критичний, а термін його експлуатації давно минув. Цьогоріч міст нарешті визнали аварійним.

  Напевне нині невідомо – перекриють міст на час реконструкції повністю чи лише частково, позаяк схема організації дорожнього руху на час ремонту досі перебуває на стадії розробки.

  Довідка. Міст Патона – найважливіша транспортна артерія Києва, яка з'єднує центр із Лівим берегом.

  Міст ввели в експлуатацію в листопаді 1953 р. Тоді він був найбільшим у світі суцільнозварним мостом. Всі шви, включно з монтажними, виконали за допомогою автоматичного зварювання. Мостом Патона раніше ходили трамваї, але колії демонтували у 2004 р. Зараз на місці трамвайної колії планують прокласти велодоріжку.

  Попередній матеріал
  Патріарх Філарет одужав від коронавірусу
  Наступний матеріал
  Справа суддів ОАСК: Венедіктова зманіпулювала під час свого виступу у Верховній Раді – НАБУ
  Loading...