Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова liga.net

Справа суддів ОАСК: Венедіктова зманіпулювала під час свого виступу у Верховній Раді – НАБУ

  Читайте по-русски
  В Бюро зазначають, що Венедіктова вказала неправильну інформацію і щодо ймовірного хабарництва нардепа від "Слуги народу"

  Генпрокурор Ірина Венедіктова, виступаючи у Верховній Раді 15 вересня, перекрутила факти щодо справи суддів Окружного адмінсуду Києва, а також імовірного отримання хабара нардепом Олександром Юрченком – про це повідомили в НАБУ.

  Зазначається, що в Бюро назвали маніпуляцією слова Венедіктової про те, що НАБУ досі не подало їй документи, які дозволяють заарештувати шістьох суддів ОАСК. Там наголосили, що проєкти клопотань про усунення суддів від роботи, а також дозволи на їх затримання і арешт скерували ще 23 липня.

  У НАБУ стверджують, що реакції генпрокурора не було, а її заступник заявив, що такі клопотання розглянути неможливо. Пізніше, пояснюють у Бюро, генпрокурорка заявила, що необхідно надати додаткові матеріали для обґрунтування поданих доказів.

  Зазначається, що до передачі справи від Служби безпеки в НАБУ в липні 2017 р. матеріали розслідування фактично понад рік фізично перебували в Офісі генпрокурора.

  Також у Бюро додали, що в матеріалах, наданих Венедиктовій, ішлося про те, що Юрченко просив від детектива "під прикриттям" хабар за внесення в законопроєкт заявлених пропозицій. Суму хабара мав повідомити помічник нардепа – $13 000.

  "3 серпня нардеп вніс у законопроєкт заявлені пропозиції. Під час наступних зустрічей з детективом народний депутат підтвердив свою обізнаність з фактом передачі помічникові грошових коштів, а також повідомив, що для їх подальшого схвалення профільним Комітетом ВРУ заявнику необхідно надати ще $200 тисяч", – зазначено в заяві.

  НАБУ уточнило, що Венедіктова знала про ймовірний злочин нардепа ще 10 серпня. А 15 вересня матеріали цієї справи були надані в ОГП повторно.

  15 вересня вона заявила, що отримала від Бюро 14 вересня тільки лист і чернетку без матеріалів, які могли довести "факт використання службового становища для одержання неправомірної вигоди".

  Нагадаємо, НАБУ опублікувало подробиці справи про хабарництво "слуги народу" Юрченка – і закликає Венедіктову підписати підозру.

  Попередній матеріал
  У Києві розпочнуть реставрацію моста Патона – скільки триватимуть роботи
  Наступний матеріал
  У посвідченні водія з'явиться відмітка про згоду чи незгоду на посмертне донорство
  Loading...