Москва, Кремль
Москва, Кремль 5 канал

Уже скликають свій Синод: у Путіна та РПЦ відреагували на отримання автокефалії Українською Церквою

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Москва захищатиме інтереси православних в Україні

Кремль оприлюднює офіційні заяви щодо рішення Константинополя про незалежність Української Православної Церкви.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Москва захищатиме інтереси православних в Україні – "політико-дипломатичним шляхом". Коментував Пєсков запитання російських журналістів щодо храмів Московського Патріархату, питання поставили у формі, що має твердження, нібито ці храми в Україні мають намір захоплювати радикальні угруповання.

"Якщо події, що розвиваються, увійдуть у русло протиправних дій, то, звичайно, як Росія всюди захищає інтереси росіян і російськомовних громадян, то так само, і про це не раз говорив Путін, Росія захищатиме інтереси православних. Це абсолютно обґрунтована і зрозуміла позиція", – йдеться в заяві Пєскова.

"Ми не раз раніше говорили, що вкрай стурбовані тим, що планувалося зробити кроки, здатні внести розкол у православний світ. Ми дуже занепокоєні тим, що ці рішення були ухвалені", – додав прес-секретар Путіна.

У Російській Православній Церкві рішення Вселенського Патріархату назвали антиканонічним. Відповідну заяву голови Синодального відділу з питань взаємовідносин Церкви із суспільством і ЗМІ Володимира Легойди оприлюднила РПЦ.

Там збирають священний Синод, який проведуть 15 жовтня у Мінську, де мають озвучити, цитата: "відповідну оцінку цього діяння" КЦ.

Водночас, Московський Патріархат в Україні не оприлюднив на офіційному сайті жодної заяви стосовно рішення Константинополя щодо української автокефалії.

Раніше ж у Москві не раз висловлювалися проти приїзду екзархів в Україну і можливого надання Томосу. Крім того, зверталися до Вселенського Патріарха із закликом не розглядати питання автокефалії. Російська Православна Церква і відповідно, Московський Патріархат за своїм статусом є нерівними до Вселенського Патріархату – бо саме Фанар надавав цій Церкві незалежність.

Нагадаємо, у Міністерстві культури в коментарі "5 каналу" наголосили – так зване захоплення храмів (цю інформацію намагаються поширити російські ЗМІ) не загрожує жодній Церкві.

Раніше у РПЦ погрожували, що надання Константинополем автокефалії Українській Православній Церкві Київського Патріархату (УПЦ КП) і позбавлення Української Православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ МП) її законних прав може призвести до кровопролиття.

Натомість, за переконанням Президента України Петра Порошенка, заклики захопити лавру, монастир або храм можуть йти тільки від московської агентури, щоб розпалити в Україні релігійну війну. 

Нагадаємо, в четвер, 11 жовтня, в Константинополі, Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Попередній матеріал
"Чисте небо" у розпалі: які маневри відпрацьовували авіатори України та НАТО другого дня
Наступний матеріал
"Діятимемо жорстко": Аваков застеріг усі "гарячі голови", що виступають проти автокефалії
Loading...

"Москви ще не було, коли наші храми стояли": білоруський архієпископ назвав рідною Українську Церкву

Українська Помісна Православна Церква: три століття боротьби, або Хто кому розкольник

Рішення про надання автокефалії Україні прийняте і підтверджене – Президент

Синод завершено: Вселенський Патріархат зробив офіційну заяву

Томос для України: екзарх Даниїл поділився з журналістами настроями Священного Синоду

Євстратій Зоря розповів, який вигляд матиме томос і хто саме його отримає