5 канал

Вражаючі польоти українських Ан: яким для "Антонова" був 2-й день виставки в Індії

Господарів виставки зацікавила модернізація Ан-32 – попередника 132-ї моделі

В індійському Бангалорі триває військова авіаційна виставка. Під час другого дня представники "Антонова" мали численні зустрічі зі старими та потенційними бізнес-партнерами. Хтось уже очікує на закупівлі нових літаків, а господарі заходу – хочуть модернізувати наявний авіапарк Ан-32. Докладніше розповість – Ольга Калиновська.

Другий день поспіль пілотам "Антонова" не присісти. Усі хочуть глянути на літак, про який досі лише чули. Командир екіпажу Богдан Загорулько розповідає колегам про переваги нової машини.

"Якщо ви пам’ятаєте Ан-32, на ньому було встановлене старе російське бортове обладнання. На Ан-132 ви бачите так звану скляну кабіну – нову сучасну авіоніку", – пояснює командир.

Після демонстраційного польоту Ан-132 у павільйоні компанії "Антонов" зустріч за зустріччю. Делегація Міністерства оборони М’янми прибула на виставку з інтересом до одних літаків Ан. А після польоту 132-го говорила з антонівцями вже про цю машину.

Вперше вживу у небі Банґалора побачили Ан-132 і представники Перу, які теж не проти замінити свій старий парк 32-х на нові, сучасні машини. Потенційними замовниками 132-х може стати і Бангладеш, який нині експлуатує три Ан-32-х. Дізнатися деталі їх модернізації військова делегація країни прибула на зустріч з антонівцями.

Господарів виставки цікавить модернізація Ан-32, попередника 132-ї моделі. В них таки літаків – більше сотні. Керівництво "Антонова" пропонує партнерам не просто продовження ресурсу машин, а серйозну модернізацію.

"Ми підготували пакет для індійської сторони. Це апгрейд в новому образі з кабіною – glass cabin. І продовження його ресурсу ще на 5-7 років після сорока", – пояснив президент ДП "Антонов" Олександр Донець.

Щодо літака Ан-132 – "Антонов" у пошуках партнера. Індійського. Бо рано чи пізно військово-повітряним силам країни, каже президент, доведеться оновлювали свій парк. І альтернативи новим Ан-132 у цьому регіоні – де спека і гори – немає. Що знову доводять пілоти-випробувачі. Які під час другого демонстраційного польоту перевершують очікування глядачів та фахівців. Ті самі бочки, бойові розвороти, крута глісада, що і вчора, але ще вище, крутіше та екстремальніше.

Героїв неба, які після приземлення приходять на розбір польоту, вітає керівництво "Антонова". А головнокомандувач українських ВПС навіть жартома пропонує пілотам повістки – з такими віражами, каже, посади пілотів-винищувачів в армії їм – забезпечені.

Нових машин чекають і у Збройних силах України. Зокрема, військово-транспортні Ан-178 та Ан-188. Але коли їх замовить Міністерство оборони – Сергій Дроздов сказати не може. Тож поки що всі роботи "Антонов" виконує за власні кошти.

Ольга Калиновська, Олександр Суботковський, "5 канал"

Дивіться також:

"Турбогвинтові красені": маленькі й не дуже принади музею авіації ім. Антонова – ФОТО

Попередній матеріал
Google нагадав про відомого телеведучого та "мисливця" за крокодилами Стіва Ірвіна
Наступний матеріал
Ізраїль за допомогою SpaceX відправив на Місяць перший в історії приватний місяцехід – фото, відео

"Може замінити славнозвісного "Срібного коня": чим дивуватиме "Антонов" на авіасалоні в Індії

Україна презентує транспортник Ан-132-D на виставці в Індії

Airbus припиняє виробництво найбільшого у світі пасажирського літака A380 – причина

"Знищення" ворожого десанту та оборона летовища: як тренуються бійці в ООС – відео

Пожежа в готелі столиці Індії: 17 людей згоріли живцем – відео

Україна візьметься за ремонт і технічне обслуговування літаків Boeing