Обладнати командний пункт на баржі біля берега – не найрозумніше рішення ворога. Роботу над його помилками роблять Повітряні сили України. Невідомо, який тип озброєння використали бойові льотчики, але маємо ідеальне точкове ураження. А ще, можливо, і несподівані подробиці щодо окупантів, яким тепер терміново треба змінювати позивні з "13-тих" на "200-ті". Докладніше про події 747-го дня Великої війни дивіться у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Є ціль, є ураження. Повітряні сили України вдарили по окупованій частині Херсонщини. Рознесли на друзки командний пункт ворога. Його росіяни обладнали в екзотичний спосіб: на кораблі, який сів на мілину. Але це повідомлення від українських бойових пілотів, ймовірно, має і додатковий сюрприз.
Як заявляють низка російських пропагандистів, високоточний удар міг ліквідувати і військкора-окупанта – Єгора Гузенка, більш відомого під позивним "Тринадцятий".
Крім участі в загарбницькій війні, Гузенко також полюбляв критикувати вище керівництво, підтримував недопохід "вагнерівців" на Москву, а ще особливо уважно ставився до російської державної пропаганди. Чи став "хорошим" сам російський військкор? Чекаємо підтвердження.
А поки що маємо не підтвердження, а, радше, спростування. Видання BILD та Forbes стверджують, що росія знищила на Донеччині дві пускові установки до систем ППО Patriot. Посилаються на відео, яке оприлюднив ворог. В Американському інституті вивчення війни натомість вважають, що під ударом могла опинитися інша техніка. Схожу думку висловили в етері "5 каналу" й аналітики з проєкту DeepState.
"За попередньою інформацією, це не "Петріоти", і навіть фахівці вже про це говорять, тобто це були не "Петріоти". Звичайно, що такі ураження – вони неприємні і це дає певну таку позначку у веденні бойових дій. Але так сталося, тут навіть більше не за установки, а, на жаль, за людей, які загинули. І це найбільша трагедія, коли гинуть люди. Тут же відіграли свою роль виродки, які здали і донесли. Сподіваюся, їх знайдуть і притягнуть до відповідальності – місцеві жителі. Але, знову ж таки, за попередньою інформацією – це не "Петріот". Істотних змін у ведення бойових дій це не внесе, але певні труднощі можуть виникнути. Хоча це закрита інформація, тут ми не зможемо дізнатися наскільки", – сказав аналітик Роман Погорілий.
Вже не закрита інформація. Агенція Associated Press взяла інтерв’ю в десяти бійців із різних бригад, які захищали Авдіївку фактично до останніх днів битви за місто. Бійці 110-ї механізованої, які тримали Авдіївський гарнізон фактично два роки поспіль, кажуть, що питань до оборони не було. Були питання до нестачі великих калібрів, які до цього ефективно стримували ворога.
Читайте також: Україна, імовірно, вперше втратила дві пускові установки ЗРК Patriot – що відомо.
"Будь-яку лінію оборони треба тримати, щоби противник не просувався далі. Там були ж фортифікації, будівлі, це без питань. Але відсутність підтримки артилерії призводила до знищення цих укріплень і втрати наших військових. Постійної", – розповів військовослужбовець 110-ї механізованої бригади ЗСУ Віктор Біляк.
Бійці "Маґури" 47-ї механізованої бригади прибули до Авдіївки в середині жовтня. Кажуть, що завиграшки нищили піхотні підрозділи ворога, який намагався наступати малими групами. Утім, від кінця листопада, після масованого застосування керованих авіабомб на Авдіївському напрямку – ситуація стрімко змінилася.
"Ми приїжджаємо на цей напрямок і буквально за півтора місяця вони починають накривати Авдіївку КАБами. І накривають такою кількістю, офіційно було, що за місяць пролітало 600 КАБів на Авдіївку. Пам'ятаю, я якось рахував, на одній зі змін я був, то 74 КАБи чи 72 КАБи полетіло в той день. Це страшна ситуація. КАБ розриває будь-яку позицію. Бетонну, не бетонну, пробиває підвали. Таку атаку дуже важко втримати. Враховуючи, що в нас немає БК, немає снарядів, і накривають артилерією щодня, звичайно, це було зрозуміло, що ці позиції будуть трошки відходити", – пояснив військовослужбовець 47-ї механізованої бригади ЗСУ на позивний "Азимут".
Аварійна бригада. У лютому до міста перекинули бійців 3-ї штурмової. Коли захисники стали на оборону Авдіївського коксохіму, зруйновані будівлі були фактично в повному оточенні. Відбивати навалу росіян доводилося з усіх напрямків.
"Вони знають, що їм треба попасти на той завод, а наші знають, що ти маєш тримати оборону, по суті, на 360 градусів. Бо ДРГ-групи, це точно було, що були ДРГшники, то пролазили якось. І собі там уже жили десь у тому заводі. Просто вилазили десь там вночі і зустрічали наших, і, типу, вбивали, і так далі", – розповів військовослужбовець 3-ї штурмової бригади ЗСУ на позивний "Липень".
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
рф здійснила чергову атаку на Україну – фото наслідків масштабного обстрілу














