Оскар-2024
Оскар-2024 5 канал

"Оскар" наздогнала велика війна: чому голлівудські актори обрали стиль Total Black і почали закликати до миру – сюжет

Читайте по-русски
У чорному платті на червоній доріжці з'явилася навіть головна "Барбі" Марго Роббі

Війна прийшла в Голлівуд. Більшість цьогорічних лавреатів "Оскара" так чи інакше пов'язані з військовою тематикою. Найкращим фільмом стала стрічка про створення атомної бомби, а головний іноземний фільм розповідає про винищення євреїв під час Другої світової. Не минулося і без політики. На екранах під час церемонії знову показали "Навального". Українські глядачі порівняли поведінку й стиль українських документалістів, які виграли "Оскар", і команди російського опозиціонера, які стали переможцями торік. Подробиці головної кінопремії дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Христини Катарини.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Оскар" у чорному – такого засилля однотонних костюмів і суконь театр Долбі ще не бачив. Стиль Total Black обрали більшість акторів і гостей церемонії. У чорному платті на червоній доріжці з'явилася навіть головна "Барбі" Марго Роббі.

Увагу на монохромне вбрання зірок Голлівуду звернули українські оглядачі. У чорному кольорі відразу побачили глибокий символізм: "Оскар" наздогнала велика війна.

Цього року головний фільм – про створення атомної бомби. Головний документальний фільм – про знищення українського міста. Головний іноземний фільм – про концтабір Аушвіц. Навіть у героя головного анімаційного фільму, за сюжетом, мати гине під час Другої світової війни. Велика війна висить у повітрі – і це розуміють навіть у Голлівуді, хоча й бояться в цьому зізнатися самі собі.

Очікувано, переможцем у номінації "Найкращий фільм" став "Оппенгеймер". Це біографічна стрічка про американського фізика-теоретика і "батька атомної бомби" Роберта Оппенгеймера. Кінокартина зібрала найбільше статуеток – сім. Зокрема, за найкращу музику до фільму, операторську роботу й монтаж. Творець драми Крістофер Нолан отримав нагороду як найкращий режисер. А ірландського актора Кілліана Мерфі, який зіграв Роберта Оппенгеймера, відзначили за найкращу чоловічу роль. Для обох це перший "Оскар".

"Я дуже гордий ірландець, який стоїть сьогодні на цій сцені. Ми зняли фільм про людину, яка створила атомну бомбу. І добре це чи погано, але ми всі живемо у світі Оппенгеймера. Тож я би дуже хотів присвятити цей фільм миротворцям звідусіль", – сказав актор.

Заклики до миру звучали і від творців драми "Зона інтересу", яку визнали "Найкращим міжнародним фільмом". Стрічка, заснована на романі британського письменника Мартіна Еміса, розповідає про ідеальне життя сім'ї коменданта Аушвіцу, де й відбувалися зйомки. Розкішний будинок німецького службовця розташований просто за колючим дротом концтабору, звідки щодня долинають крики в'язнів і шум печей для спалювання. Режисер фільму – британець єврейського походження Джонатан Ґлейзер.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

"Наш фільм показує, до чого призводить дегуманізація в її найгірших проявах. Вона сформувала все наше минуле і сьогодення. Зараз ми стоїмо тут, як люди, які не хочуть, щоб наше єврейське походження і Голокост були перекреслені окупацією, яка принесла конфлікт стільком невинним людям: чи то жертвам 7 жовтня в Ізраїлі, чи то нападу на Газу, який досі триває", – наголосив режисер Джонатан Ґлейзер.

Утім найгостріше, без сумніву, відчути війну Голлівуд змусив документальний фільм "20 днів у Маріуполі" українського режисера Мстислава Чернова. Стрічка принесла Україні перший в історії "Оскар". Торік на цю ж статуетку претендувала українська картина "Будинок зі скалок" – про вихованців дитбудинку з Лисичанська. Однак її випередив "Навальний". Цьогоріч на сцені знову закрутили фрагмент промови покійного Олексія Навального із фільму. Це обурило українських глядачів, адже на словах організатори премії відгороджуються від політики і торік не дозволили виступити президенту України перед початком церемонії. Проте цього разу Україна на "Оскарі" таки звучала – голосом Мстислава Чернова.

"Зараз, на жаль, Україна і тема підтримки України стала розмінною монетою для багатьох політиків у світі. Сподіваюся, що своїм фільмом я нагадаю всім: це гуманітарна катастрофа. Це не політичне питання, а гуманітарна надзвичайна ситуація. Це питання підтримки мирних жителів, на яких нападають і яких вбивають", – сказав український режисер.

У соцмережах українці порівняли луки знімальної команди фільму "20 днів у Маріуполі" та команди Олексія Навального під час нагородження. Мовляв, останні використали "Оскар" для піару, тоді як українські журналісти говорили про Україну навіть своїм стриманим і стильним зовнішнім виглядом.

Чорний костюм Мстиславу Чернову пошив український бренд за індивідуальними мірками. А на внутрішню підкладку піджака нанесли жовтий напис "свобода". Чорно-воєнну тематику "Оскара" розбавив музичний номер Раяна Гослінга у блискучо-рожевому костюмі. Американський актор заспівав пісню "Я просто Кен", яку виконував його герой у фільмі "Барбі". Іронічний виступ став пародією на легендарну постановку Мерлін Монро зі стрічки "В джазі тільки дівчата". Акомпанував Кену гітарист року-гурту Guns N’ Roses Слеш.

Читайте також: У ЗСУ розповіли, чи можливо було врятувати Маріуполь від окупації рф.

Стрічка "Барбі", яка стала чи не найпопулярнішим фільмом минулого року, здобула перемогу лише в одній категорії "Найкраща пісня до фільму". Це композиція Біллі Айліш та Фіннеас О'Коннелл What Was I Made For?

Найбільшою інтригою "Оскара" аж до початку церемонії залишалося ім'я найкращої акторки. Цього року за звання змагалися найталановитіші актриси сьогодення: Аннетт Бенінг, Кері Малліган, Емма Стоун, Лілі Гладстон і Сандра Гюллер. Переможницею в номінації стала американська зірка Емма Стоун – за головну роль у фільмі "Бідолашні створіння". На екрані Стоун втілила Беллу Бакстер – вікторіанську жінку, яку після самогубства повертає до життя дивакуватий і божевільний вчений, пересаджуючи їй мозок немовляти.

"Чого я навчилася, граючи Беллу Бакстер? Вона дуже, дуже важливий для мене персонаж. Це була можливість зіграти людину, яка починає з нуля, але в повній метафоричності, що не може відбутися в реальному житті. Людину, яка вчить мову і стрімко набуває нових навичок щодня, яка сповнена радості і цікавості, а також справжньої любові не тільки до хорошого, а й до труднощів у житті. Це був дивовижний урок, який я взяла з собою і спробувала прожити в її тілі кожен день", – сказала актриса.

"Бідолашні створіння" також здобув відзнаки за найкращий грим, найкращі костюми та найкращу роботу художника-постановника. Натомість для Емми Стоун золота статуетка стала другою в колекції після "Оскара" за головну роль у мюзиклі "Ла-ла-ленд".

Христина Катарина, "5 канал"

Дивіться також:

Попередній матеріал
Поцілили по російському кораблю: українські льотчики ліквідували ворожий пункт управління – "Час новин: підсумки"
Наступний матеріал
Вирізали кадри: в міжнародній телеверсії "Оскара" не знайшлося місця для нагородження "20 днів у Маріуполі"
Loading...
Рожевий бум "Барбі" рухається світом: скільки грошей зібрала стрічка та в чому секрет успіху – сюжет

Рожевий бум "Барбі" рухається світом: скільки грошей зібрала стрічка та в чому секрет успіху – сюжет

Хто отримав золоті статуетки та що викликало обурення в українських глядачів під час церемонії "Оскар" – сюжет

Хто отримав золоті статуетки та що викликало обурення в українських глядачів під час церемонії "Оскар" – сюжет

"Пропаганда рф вміє розкручувати псевдогероїв": команда українського фільму відреагувала на "Оскар" стрічці про Навального

"Пропаганда рф вміє розкручувати псевдогероїв": команда українського фільму відреагувала на "Оскар" стрічці про Навального