yabiladi.com

Місія ООН на Донбасі: міжнародні експерти порахували, скільки потрібно миротворців

Представник України в ТКГ зауважив, що місія має бути збалансованою, а лідерство повинні отримати країни, які "мають однаково хороші відносини з Україною та Росією"

Щонайменше 20 тисяч миротворців потрібно для запровадження місії ООН на Донбас.

Такого висновку дійшли міжнародні експерти, що працювали над звітом щодо можливості проведення миротворчої операції на Сході України.

Після введення миротворців, припинення бойових дій та виведення російських військ, на Донбасі стане можливим проведення місцевих виборів та реінтеграція регіону, йдеться у звіті.

"Миротворча місія має бути збалансованою. Інакше її не прийме інша сторона. Лідерство повинні мати нейтральні країни, які мають однаково хороші відносини з Україною та Росією. Це Фінляндія, це Швеція, це Австрія", – зауважив представник України в Тристоронній контактній групі Олександр Моцик.

Проблема, на думку фахівців, полягає у пошуку країн, які виявлять бажання надати своїх миротворців на Донбас, враховуючи небезпеку через безперервні бойові дії.

"Я не маю чіткого уявлення, як Україна знайде охочих спрямувати свої миротворчі сили на Донбас, адже це дуже небезпечна місія. Ще один важливий момент, який я хочу відзначити: миротворча операція не є розв'язанням проблеми на Донбасі. Її можна розв'язати лише шляхом певного стратегічного компромісу між Росією та Україною", – пояснив експерт Центру міжнародного співробітництва Нью-Йоркського університету Річард Гован.

Як повідомляв 5.UA, на початку жовтня Міністерство з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб створило модель, що демонструє структуру майбутньої миротворчої місії на сході України.

Попередній матеріал
"Ось так дожилися": в Харкові хворі на цукровий діабет недоотримують гарантовані державою ліки – подробиці
Наступний матеріал
"Мінімалка" – 7700: Міклош оцінив, чи можна в Україні нині встановити таку зарплату
Loading...

Британія, Франція, США: більшість членів Радбезу ООН за миротворчу місію на Донбасі – Порошенко

МінТОТ створило модель миротворчої місії на Донбасі – фото

До миротворчої місії в зоні ООС готові долучитися 6 країн – Волкер

Ворог учинив підлу провокацію біля Щастя, умисно поранивши бійця ЗСУ – репортаж з передової

У Донецьку та інших містах в ОРДЛО з’явилися написи "Слава Україні!" – фото

Україна нарешті має армію, яка здатна зупинити агресора – Президент