Скріншот відео

"Ось так дожилися": в Харкові хворі на цукровий діабет недоотримують гарантовані державою ліки – подробиці

Ліки за держпрограмою хворі вимагають від міських чиновників, яким перераховують частину грошей на ці потреби з державного бюджету

Під стінами міської ради Харкова в середу, 17 жовтня, зібралися хворі на цукровий діабет. Держава гарантує людям із таким діагнозом безплатний інсулін і перераховує гроші на препарат – до міських бюджетів. Проте харків'яни, які страждають на цю хворобу, не отримують допомоги від початку року. В чому причина – дізнавалася Оксана Нечепоренко.

Ліки, які підтримують їхнє життя, хворі на діабет харків'яни прийшли вимагати від влади. Катерина Ткачук хворіє майже три десятки років, але, каже, вперше потрапила в таку безвихідь.

"Пенсія – 1700, а я повинна 7 картриджів отримати. Я отримую 3-2, ну, в цьому місяці, не знаю як – 4 дали. Я більш-менш якось. Були такі моменти – не колола інсулін, економила. Ось так ми дожилися", – пригадує хвора на діабет.

Про біду харків'ян знають уже далеко за межами країни. Препарати передають навіть з-за кордону.

Кожна упаковка призначена конкретній людині. Та цього запасу, каже учасниця акції Олена Погорєлова, вистачить їм щонайбільше на півмісяця. А ліки за державною програмою хворі вимагають від міських чиновників, яким перераховують частину грошей на ці потреби з державного бюджету.

"Субвенція становить від 40 до 50%, держбюджет виконує свої зобов'язання, цю суму перераховує. В інших містах, великих і маленьких, ми робили запити – є відповіді. Дніпропетровськ, Київ, Запоріжжя – місцеві бюджети зі свого бюджету доповнюють цю суму", – пояснює Олена Погорєлова.

Проте своєї провини в дефіциті міські чиновники не вбачають. Перекладають відповідальність на державні органи влади.

"У бюджетному кодексі написано, що кошти можуть виділятися з державного і з місцевого бюджету. Але, передаючи нам плани на наступний бюджетній рік, МОЗ має чітко встановити і повідомити нам – друзі, ми закладаємо 40%, тому з вас 60%", – каже заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

Під тиском громадськості депутати міськради проголосували за перерозподіл державної субвенції на медичні потреби і виділили понад 12 млн. грн на закупівлю інсуліну. Цього має вистачити до кінця року.

Оксана Нечепоренко, Олексій Антонов, "5 канал"

Попередній матеріал
Усі запаси вже майже вичерпали: чому прифронтовий Торецьк залишився без води
Наступний матеріал
Місія ООН на Донбасі: міжнародні експерти порахували, скільки потрібно миротворців

Нова деталь у розслідуванні ДТП у Харкові: в компанії Lexus не можуть визначити швидкість позашляховика Зайцевої

"Я тебе вб'ю": в Харкові в будинку для престарілих знущалися над пенсіонерами

До України їдуть корейська та французька вакцини від грипу: чим відрізняються

Стрілянина з автомата у Харкові: поліція розкрила нові подробиці замаху на бізнесмена

У Харкові з автомата поранили бізнесмена, введено план "Сирена" – включення

Результати експертизи щодо кривавої аварії в Харкові переглянуть – причини