Верховна Рада
Верховна Рада 17tv.com.ua

Експерт: Посада омбудсмена може стати розмінною монетою в політичних домовленостях

Експерти розповіли про вибори Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Правозахисні організації закликають ВР провести відкритий конкурс на посаду уповноваженого з прав людини. В ефірі "5 каналу" прес-секретар Amnesty International в Україні Марія Гур'єва й голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко розповіли, як повинні обирати омбудсмена в Україні.

Олександр Павліченко переконаний, що процедура виборів Уповноваженого раніше була більш відкритою й демократичною. Цю посаду обіймала людина, діяльність якої безпосередньо пов’язана із захистом прав людини.

"Колись громадськість не брала участь навіть в оцінюванні кандидата на пост Уповноваженого. Кандидатів висував або голова Верховної Ради відповідно до положень закону, або група депутатів", – додав він.

За словами Павліченка, громадськість просила врахувати цей чинник і надалі проводити відкриті конкурси.

Марія Гур'єва розповіла, що вже активно обговорюють кандидатів на пост Уповноваженого. Серед них висуванці різних партій – "Народного фронту" і Радикальної партії. Однак, за словами Гур’євої, імен кандидатів досі достеменно невідомо.

"Ми вимагаємо прозорості, тому що зараз ця посада може стати розмінною монетою в політичних домовленостях", – зауважила прес-секретар.

Експерти також наголосили, що посада є важливою і вже багато зроблено колишніми омбудсменами Ніною Карпачовою й Валерію Лутковською.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що 10 травня НАБУ оголосило конкурс з формування складу Ради громадського контролю при НАБУ.

Попередній матеріал
Куля наскрізь прошила голову: до Дніпра евакуювали тяжкопоранених бійців АТО
Наступний матеріал
Євробачення 2017: чим Євромістечко вразило іспанських фанів – відео
Loading...

Дивіться наживо на 5.UA брифінг керівника САП Холодницького і слухання в Комітеті ВР щодо діяльності НАЗК

Експеримент Amnesty International: як українських школярів взялись озброювати словом

Ті хто виступав проти закону про ринок електроенергії, хотіли зберегти монопольний стан – Чорновіл