Верховна Рада України Дзеркало тижня

Ті хто виступав проти закону про ринок електроенергії, хотіли зберегти монопольний стан – Чорновіл

Політичний аналітик аналізуючи тиждень у Раді, заначив, що закон про електроенергію був неодхідний

В ефірі "5 каналу" політичний аналітик Тарас Чорновіл аналізував пленарний тиждень у парламені.

"Цього тижня йшли два масштабніші закони – про Конституційний суд, інший про ринок електроенергії. Що стосується ринку електроенергії, то мені здається там "собаки гавкають, караван іде". А закон насправді хороший. Іноді говорять, от якби було так, як було колись у старих законах, ми жили добре. Знаєте, колись була добра система охорони здоров'я. Ми всі нею були задоволені, ще в радянські часи. А всі інші країни навколо нас дуже швидко поміняли цю систему ввівши страхову медицину. У нас сказали, ні, стара система добре, бо в новій треба щось міняти, потрібні гроші. І зараз ми маємо ситуацію, коли нову вводити вже дуже важко, а стара перестає працювати. Старий ринок електроенергії, який був створений на британській моделі, дійсно, працював 2-3 роки достатньо успішно на фоні того, що було до того. Але він вичерпав себе і мусимо переходити до нормальних реформованих систем, які б не передбачали корупції і не передбачали монополії. Не можна було не приймати цей закон. Ті хто виступали проти нього, фактично, хотіли зберегти монопольний стан. І навіть один цей закон – це вже є успіх парламенту за цей тиждень", - зазначив аналітик.

"Закон, що стосується Конституційного суду – двояка ситуація. З одного боку – закон потрібний, він дає права громадянам на конституційне звернення, що дуже важливо. З іншого боку стало зрозуміло, підсумок цього засідання – ті пільги, які намагалися вибити через цей закон судді Конституційного суду, це те, що у бідній країні такого бути не може. Такого і в багатій країні бути не може… Тому з цим законом, його потрібно терміново перевносити у Верховну раду без оцих витрат на соціальну сферу для суддів Конституційного суду, і так не бідних людей", - наголочив Чорновіл.

Крім того, Тарас Чорновіл у інтерв'ю зазначив, що Надію Савченко остаточно взяла під контроль її сестра Віра, яка вирішує, що Надія має говорити, як вона має поводитися.

Повну версію інтерв'ю можна подивитися у відео:

Попередній матеріал
Паски та крашанки для одиноких людей: У Львові волонтери відвідали місцевий геріатричний пансіонат
Наступний матеріал
107 пасок та писанок: У Києві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Loading...

Рада відмовилась внести зміни до скандального "закону Савченко"

Унаслідок ухвалення закону про ринок електроенергії може зрости ціна для кінцевих споживачів – експерт

Рада відхилила законопроект про Конституційний суд

Рада спростила процедуру капіталізації та реорганізації банків

Порошенко схвалив запровадження середньострокового бюджетного планування

Нардепи провалили закон про КСУ в пошуках політичних дивідендів – політолог