Електроенергія
Електроенергія http://energomarket.nemosoft.ru

"Ринку електроенергії в Україні бути!": Рада підтримала надважливий закон у сфері енергетики

Ухвалення цього законопроекту – вимога ЄС

У четвер, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила закон про ринок електроенергії в Україні. Відповідне рішення підтримали 277 народних депутатів, передає кореспондент "5 каналу".

Минулого тижня законопроект уперше з'явився в сесійній залі, однак підтримати його народні обранці не змогли, а відправили на доопрацювання.

Зазначимо, що ухвалення відповідного законопроекту – вимога Євросоюзу. Документ, зокрема, регулюватиме купівлю-продаж електричної енергії та дасть поштовх до створення ринку електроенергії. Поки ж в Україні є покупець та один постачальник електроенергії (обленерго).

Ініціатори законопроекту наголошують: потрібно, аби покупець сам обирав постачальника електроенергії, щоб на цей ринок заходили не лише обленерго, а й інші підприємства чи компанії. Вони також кажуть про необхідність розділити платіжку за електроенергію за таким принципом, як це було з газом – окремо надавати платіжки за електроенергію та її доставку (абонплату).

Активно протестувала проти цього законопроекту "Батьківщина". Вони стверджували, що навіть при ухваленні такого проекту збережеться монополія, а ціни для населення зростуть. Що ж на це відповіли прихильники прийняття документу – дивіться у відео:

Як повідомлялося, з 1 березня в Україні зросла ціна на електроенергію.

Попередній матеріал
Додаткові підрозділи та собаки: у ДПСУ розповіли про посилений режим безпеки на кордонах до свят
Наступний матеріал
"Робимо все можливе": до лікарні Дніпра терміново доставили 6 поранених бійців АТО
Loading...