Вшанування пам'яті
Вшанування пам'яті Скріншот відео

День пам'яті та примирення: сьогодні в Україні вшановують пам'ять полеглих у Другій світовій війні

  Читайте по-русски
  За даними Інституту національної пам'яті, тільки до лав радянської армії за роки війни офіційно було мобілізовано 6 млн українців

  Україна офіційно відзначає День пам’яті та примирення вже вп'яте. Відповідний закон "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років" Верховна Рада ухвалила 2014-го.

  Акт про капітуляцію підписали 7 травня 1945 р. у французькому Реймсі.

  8 травня о 23:01 за середньоєвропейським часом капітуляція набула сили. Однак на вимогу Сталіна відбулася повторне підписання капітуляції. Новий документ практично копіював попередній. Таким чином, за документами, дата завершення війни в Європі – 8 травня. У Росії говорять про 9 травня, бо на момент повторних підписів у Москві була вже за чверть перша ночі.

  За даними українського Інституту національної пам'яті, тільки до лав радянської армії за роки війни офіційно було мобілізовано 6 млн українців. Кожен другий із них загинув, а з тих, хто залишився, половина повернулась інвалідами.

  Окрім цього, 120 тисяч українців перебували у військових з'єднаннях Польщі, 80 тисяч воювали в лавах армії США, 45 тисяч – у Канадській армії. Десятки тисяч учасників українського визвольного руху воювали проти окупантів на території України.

  Від 2014-го року в Україні не використовують поняття "Велика Вітчизняна війна". 9 травня трактується, як перший день миру, а 8 травня, власне, день закінчення війни – Днем пам'яті. Заходи з ушанування жертв заплановані у різних містах країни. За законом про декомунізацію, на масових заходах заборонена тоталітарна символіка – зокрема, георгіївські стрічки та червоні зірки. Символом пам'яті є червона квітка маку, а гаслом – "Ніколи знову".

  "Незгасна людська пам’ять про колосальні жертви Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл вкотре застерігає світ від небезпеки повторення цієї жахливої катастрофи", – наголосив Президент Петро Порошенко.

  Нагадаємо, 5.UA повідомляв, чому варто згадувати полеглих 8 травня, а не святкувати перемогу 9 травня.

  Попередній матеріал
  В окупованому Криму знову заарештували журналіста Гайворонського
  Наступний матеріал
  Порошенко підписав рішення РНБО щодо зміцнення обороноздатності України
  Loading...

  Бійки та четверо затриманих: як відбувається акція "Безсмертний полк" у Києві

  На згадку про загиблих захисників України в Запоріжжі запалили "Вогонь пам'яті"

  З маками на грудях: як ветерани Другої світової та діти війни станцювали "Вальс перемоги" у Херсоні

  Україна відзначає День пам'яті та примирення

  Президент України вшанував пам'ять загиблих оборонців десятого блокпосту – відео

  "Бій за Маківку – приклад мужності та незламності": на Львівщині вшанували пам'ять січовиків, які 104 роки тому боронили Україну від російських солдатів