вшанування Січових стрільців
вшанування Січових стрільців 5 канал

"Бій за Маківку – приклад мужності та незламності": на Львівщині вшанували пам'ять січовиків, які 104 роки тому боронили Україну від російських солдатів

Читайте по-русски
Січові стрільці розгромили 1,5 тисячі російських окупантів

На Львівщині вшанували січовиків, які 104 роки тому героїчно боронили гору Маківка. Тоді в бою зійшлися Українські січові стрільці та російські війська. Січовики розгромили 1,5 тисячі російських солдатів.

Ушанувати річницю бою на Маківці зібралися більше сотні людей. До меморіального знаку загиблим Українським січовим стрільцям учасники акції поклали квіти, запалили свічки. Присутні кажуть: бій за Маківку – приклад мужності та незламності українських захисників.

"Січові стрільці – вони були добровольці, і воювали вони відповідно, як і добровольці. Вони воювали так, щоб не зганьбити себе, свою націю, своїх родин та ім'я українця", – розповідає Любомир Миклуш.

"Легіон Українських січових стрільців – це була перша українська національна формація військова. Це була військова формація, сформована за принципом армії австро-угорської монархії. І це була надзвичайно велика нагода для наших прапрадідів ще понад 100 років тому вивчити військове мистецтво і почати боротися, формувати військові сили", – пояснює Святослав Шеремета, секретар міжвідомчої комісії з увічнення пам'яті.

Попередній матеріал
"Свободу Олегу Сенцову!": у Москві влаштували одиночні пікети на підтримку ув'язнених у Росії українців
Наступний матеріал
У Північній Македонії обрали нового президента
Loading...