Стево Пендаровські
Стево Пендаровські www.eurointegration.com.ua

У Північній Македонії обрали нового президента

  Читайте по-русски
  Президент у Північній Македонії має передусім представницькі функції, втім, ці вибори розглядалися багатьма як вотум довіри уряду прем'єра Зорана Заєва

  У Північній Македонії у ІІ турі президентських виборів, що відбулися в неділю, 5 травня, переміг кандидат від правлячої партії "Соціал-демократичний союз Македонії", професор Стево Пендаровські. Про це повідомляє DW із посиланням на дані державної виборчої комісії.

  Переможець набрав 52% виборців.

  Його опонентка – професорка Гордана Сіляновська-Давкова, яку підтримала опозиційна націоналістична партія "ВМРО-ДПМНЄ", – здобула 44% голосів виборців.

  Привітав Стево Пендаровські і Президент України Петро Порошенко. 

  "Вітаю Стево Пендаровські з переконливою перемогою на виборах Президента Республіки Північна Македонія. Впевнений, що дружні відносини між Україною та Республікою Північна Македонія і надалі поглиблюватимуться в інтересах народів обох країн", – написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

  Пендаровські прийде на зміну Герге Іванову, який на виборах 2009 року балотувався від "ВМРО-ДПМНЄ". Згідно із законом, Іванов після знаходження два терміни при владі більше не міг виставляти свою кандидатуру.

  Явка становила 46,7% виборців. Згідно із виборчим законодавством Північної Македонії, для визнання результатів виборів чинними активність виборців повинна бути не нижчою за 40 відсотків.

  Президент у Північній Македонії має передусім представницькі функції, втім, ці вибори розглядалися багатьма як вотум довіри уряду прем'єра Зорана Заєва.

  Примітно, що І турі, який відбувся у квітні, Пендаровські набрав 42,81% голосів виборців, а Сіляновська-Давкова – 42,25%.

  Попередній матеріал
  "Бій за Маківку – приклад мужності та незламності": на Львівщині вшанували пам'ять січовиків, які 104 роки тому боронили Україну від російських солдатів
  Наступний матеріал
  Уособлення найпотужнішої складової Сухопутних військ Збройних сил України: Турчинов привітав піхотинців
  Loading...

  Епопея тривалістю майже 30 років: парламент Греції ратифікував історичну угоду про перейменування Македонії

  Референдум стосовно зміни назви Македонії провалився

  У МЗС розповіли, як саме загинув український парапланерист у Македонії

  Фатальне зіткнення: у Македонії загинув український парапланерист

  Македонія і Греція підписали історичну угоду про перейменування – подробиці

  У Македонії визначилися з новою назвою країни