5 канал

Об'єднання УНР та ЗУНР: на Київщині висадили символічну алею

Таку акцію у Фастові влаштовують уже втретє

Сторіччя підписання проекту Акту злуки двох Народних Республік – Української та Західноукраїнської –відзначили на Київщині у Фастові. Саме там відбулася знакова подія. Там і висадили символічну алею єднання з липи та бузку. Із залізничної станції "Фастів-1", де підписували майбутню доленосну угоду, повернулася Валерія Павленко.

Таку акцію тут влаштовують уже втретє.

"Наше місто готується до відзначення 100-ї річниці підписання договору. Продемонструвати всій Україні, що ми, громадяни, об'єднуємося якраз навколо добрих справ", – зазначив фастівський міський голова Михайло Нетяжук.

Алею висадили навколо історичного потяга, де і відбулося підписання доленосного Акту злуки. Всередині облаштували Музей на колесах. Насправді це муляж. Утім, до сторіччя підписання Універсалу тут планують встановити справжній паровоз.

"Ми будемо його розширювати. В нас є тут муляж паровозу, будемо стравити справжній паровоз. Будемо ставити ще платформу з гарматою. Десь за два тижні ми плануємо сюди поставити справжній паровоз", – пояснив директор регіональної філії "Південно-західна залізниця" Роман Веприцький.

За час існування акції по всій Україні висадили більш як 10 тисяч дерев. І хоча для країни це небагато, організатори переконані – у межах міста це чимало.

Валерія Павленко, Ігор Селянінов, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві прорвало трубу з окропом – центр міста став у заторах – відео (оновлено)
Наступний матеріал
На Тернопільщині вандали познущалися над могилами загиблих АТОвців
Loading...

У боротьбі за автокефалію в застінках НКВС загинули тисячі священиків і вірян: як більшовики розстріляли першого митрополита УАПЦ

У Львові масштабно відзначають 100-річчя Західноукраїнської народної республіки – включення

Легенди про "чорних запорожців" та подвиги воїнів "УНР": що розповів про нашу історію прес-секретар голови ВР

Битва за Кафу: як Сагайдачний зумів узяти неприступну фортецю і звільнити тисячі рабів

16 мільйонів жертв: у Києві вшанували загиблих у Першій світовій війні

Церемонія з нагоди 100-ї річниці завершення Першої Світової біля Тріумфальної арки – завершено