Вшанування річниці Першої Світової
Вшанування річниці Першої Світової 5 канал

16 мільйонів жертв: у Києві вшанували загиблих у Першій світовій війні

Представники країн-союзників і Німеччини спільно поклали квіти біля Вічного вогню

Жертв Першої світової війни вшанували у Києві в неділю, 11 листопада. До Парку Вічної Слави прибули посли Канади, Франції та Великої Британії, військові з контингентів цих держав, які проходять ротацію в Україні, передає кореспондент "5 каналу" з місця подій.

Рівно об 11:00 звуками сурми та військовими почестями згадували, як сто років тому в Комп'єнському лісі у Франції пролунав наказ припинити вогонь. Після чотирьох років виснажливих та кривавих битв, загинули 16 мільйонів військових та цивільних. Їхню пам'ять вшанували хвилиною мовчання, а також – молитвою за мир у майбутньому.

Представники країн-союзників і Німеччини спільно поклали квіти біля Вічного вогню. Як і в усьому світі, присутні на одязі мали квітку червоного маку як символ жертв усіх військових конфліктів.

"Пам'ятати жертв, головне – чоловіків, але також і жінок, які загинули як на фронтах, так і в тилу. І намагатися зробити висновки, а ми вже сто років намагаємося ті висновки робити, і не завжди успішно, для побудови мирного світу", – зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук.

"Сьогодні пригадуємо вклад канадських військових у спільну перемогу в Першій світовій війні, адже наш полк своє перше бойове хрещення пройшов у цих битвах", – зазначив командир канадської військової навчальної місії UNIFIER П'єр Леру.

"Для британських військових важливо бути присутніми тут, на церемонії відзначення столітнього ювілею Комп'єнського перемир'я, адже кожен солдат нині згадує всіх побратимів, яких втратив під час спецоперацій упродовж останніх 15 років", – додав командир військової навчальної місії Orbital Марк

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: У Великій Британії відбулися урочистості до річниці завершення Першої Світової

Попередній матеріал
Дешевий хліб, бюджетники, "натовп": як в ОРДЛО проходять фейкові вибори
Наступний матеріал
Фейкові вибори в ОРДЛО – реакція НАТО на дії Росії