Філарет
Філарет фото АПУ

"Без досвіду – діла не буде": Філарет озвучив вимоги до глави Української Церкви

  Глава УПЦ КП наголосив, що не готовий поступитися особистими амбіціями в питанні обрання голови нової церкви

  Голова Української Православної церкви Київського патріархату Філарет озвучив критерії, які будуть враховані під час обрання предстоятеля Єдиної помісної церкви в Україні.

  В ефірі Українського радіо він повідомив, що Українську церкву, згідно з умовами Константинопольського Патріарха, повинен очолити архієпископ – митрополит, а не патріарх, пише "Новое время".

  У зв'язку з цим глава УПЦ КП отримав розширений (архієпископ і митрополит Київський і Всієї Русі України) і скорочений титули (патріарх Київський і Всієї Русі України, для внутрішнього використання).

  "Треба мати богословську освіту, треба знати церковні канони, треба мати досвід управління єпархією і досвід управління церквою. А якщо досвіду немає – то діла не буде", – заявив Філарет.

  Глава УПЦ КП наголосив, що не готовий поступитися особистими амбіціями в питанні обрання голови нової церкви.

  "Ні! Але не тому, що я вважаю себе таким. А тому, що Москва зробить усе, аби зруйнувати Українську православну церкву. І тому заради того, щоб зберегти Українську православну церкву і довести її до завершення я повинен працювати до кінця", – сказав він.

  Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши Єдину Помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем Єдиної Помісної Автокефальної УПЦ Томосу як документа.

  Попередній матеріал
  Двоє українських армійців зазнали поранень протягом доби – штаб
  Наступний матеріал
  Вівці в Одеському порту: у митниці прокоментували інцидент

  Неможливо вивезти мощі з Києво-Печерської лаври, бо є митниця – Патріарх Філарет

  Філарет пояснив, коли буде обраний новий голова єдиної Української Православної Церкви

  Об’єднавчий собор: у кого найбільші шанси стати Предстоятелем єдиної помісної УПЦ

  Автокефалія УПЦ поставила хрест на неоімперському проекті Росії – Євстратій Зоря

  РПЦ назвала Константинопольського Патріарха Варфоломія розкольником

  Автокефалія для УПЦ: стало відомо, коли має відбутися Об'єднавчий собор