Виставка авто у Женеві
Виставка авто у Женеві 5 канал

Женевський автосалон скасували вперше з 1947 року – через загрозу коронавірусу

Читайте по-русски
Мотор-шоу дотепер проводили 70 років поспіль

Уперше за 70 років. Знаменитого Женевського автосалону у Швейцарії цього року не буде. Його скасували за 3 дні до відкриття. Чому організатори вирішили не проводити велелюдне шоу, розкаже кореспондент "5 каналу" Михайло Прудник.

Автомобільні новинки так і залишаться схованими під накидками. Десятки світових та європейських прем'єр не порадують автолюбителів цього березня. 90-й ювілейний Женевський автосалон скасували через поширення коронавірусу. Мотор-шоу дотепер проводили 70 років поспіль.

"Ми з жалем повідомляємо, що Женевський міжнародний автосалон скасований, адже здоров'я всіх учасників цієї великої події залишається нашим основним пріоритетом. Ці обставини не залежать від нас", – заявив Моріс Турреттіні, президент організаційної ради Женевського Міжнародного автосалону.

Нині у країні зафіксували щонайменше 15 випадків захворювання на коронавірус. У п’ятницю уряд Швейцарії ухвалив рішення скасувати всі масові заходи, де може збиратися понад тисячу осіб, щонайменше до 15 березня. Автоматично це стосується і найочікуванішої події для автолюбителів. Зазвичай кількість відвідувачів Женевського автосалону перевищує 600 тис. осіб.

"На цю мить у нас 15 осіб, у яких виявили захворювання. І ще понад 100 нині на карантині. Ми очікуємо зростання кількості хворих на коронавірус найближчими днями. Тому федеральна рада ухвалила рішення заборонити публічні заходи, які збирають понад тисячу людей. Для подій, які розраховані на менш як тисячу осіб, організатори мають повідомити владу і розуміти всі ризики, на які вони наражають учасників", – сказав Ален Берсе, член федеральної ради Швейцарії.

Більшість автовиробників уже приготували стенди для показів. На них як серійні новинки, так і концепт-кари. Автогіганти мали запропонувати низку нових електромобілів. Водночас і традиційні автомобілі, оснащені двигунами внутрішнього згорання, які стали сучаснішими, економічнішими і надпродуктивними. За 3 дні до початку моторшоу – майже все готово. Тепер стенди доведеться розбирати.

"Ми допоможемо всім учасникам, які вже приїхали до нас, ми супроводжуватимемо їх протягом усього часу в країні, щоби кожен з них міг мінімізувати свої зусилля та фінансові витрати", – сказав Олівер Рігс, директор Женевського міжнародного автосалону.

Перенести проведення автосалону на пізнішу дату не вдалося через його масштаби – пояснили організатори. Він мав стартувати вже в понеділок і тривати до 15 березня. Ймовірним проведенням наступного Женевського міжнародного автосалону стане початок березня 2021.

Михайло Прудник, "5 канал"

Попередній матеріал
Мир за будь-яку ціну чи "руський мир": що готує країні влада – Чекалкін у програмі "ІнфоДень"
Наступний матеріал
Уколов назвав "фантастичну і реалістичну" версії, чому Зеленський збирає Раду
Loading...

В Івано-Франківську ушпиталили жінку з підозрою на коронавірусну інфекцію – подробиці

Коронавірус, "шалена" комуналка і новий паспортний режим з РФ: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

Поширення короновірусу: на 19 залізничних вокзалах України є медпункти для тимчасової ізоляції хворих – перелік

Евакуйованим з Китаю заборонили спілкуватися зі ЗМІ – журналісти показали документ

У київській лікарні за участі Кличка провели навчання з протидії коронавірусу – включення

Запобігання коронавірусу в Україні: на межі з окупованим Кримом усім міряють температуру