Євросоюз
Євросоюз Facebook / Петро Порошенко

Євросоюз знову не вніс Україну у список країн, з якими відкриє кордони

  Читайте по-русски
  Критеріями для визначення третіх країн, з якими рекомендовано відкривати кордони ЄС, залишаються епідеміологічна ситуація та чинні обмежувальні заходи

  Рада ЄС оновила перелік країн, з якими країнам-членам Євросоюзу рекомендовано поступово відкривати сполучення. І Україна до нього знову не потрапила. Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Європейської ради, повідомляє "Укрінформ".

  Критеріями для визначення третіх країн, з якими рекомендовано відкривати кордони ЄС, залишаються епідеміологічна ситуація та чинні обмежувальні заходи, включаючи правила щодо дотримання фізичної дистанції, а також економічні та соціальні міркування. Всі ці фактори враховуються в комплексі.

  Стосовно параметрів епідеміологічної ситуації, в таких третіх країнах кількість нових захворювань на COVID-19 протягом 14 днів на 100 тис. населення має бути близькою або нижчою за середній показник в країнах Євросоюзу (станом на 15 червня 2020 року).

  Також протягом 14 днів в таких країнах має спостерігатися зниження кількості захворювань на коронавірус порівняно з попереднім 14-денним періодом.

  Ще одним важливим критерієм є загальна відповідь країни на COVID-19, включаючи такі аспекти як система тестування, спостереження, відстежування контактів, обмежувальні заходи, лікування та повідомлення про рівень захворюваності, крім того, надійність такої інформації, а також, за необхідністю, загальний рейтинг країни в Міжнародному регуляторному реєстрі з питань здоров'я, інформація від делегацій ЄС у згаданих країнах щодо всіх зазначених вище факторів тощо.

  Для громадян країн, відносно яких зберігаються транспортні обмеження, для певних категорій людей робитимуть винятки. Вони стосуються громадян ЄС та членів їхніх родин, людей, які мають право на довгострокове перебування в ЄС та членів їхніх родин, а також осіб, які здійснюють подорож з важливою функцією або за необхідністю, як це позначено в рекомендаціях.

  Асоційовані Шенгенські держави – Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія, – також є учасниками цих рекомендацій.

  Рада ЄС має намір переглядати перелік рекомендованих країн кожні два тижні. При цьому ЄС наголошує, що цей перелік не є зобов'язуючим правовим інструментом, і основна відповідальність за виконання рекомендацій покладається на національні органи країн-членів. Вони можуть прозоро та скоординованим шляхом приймати власні рішення, відкривати або не відкривати кордони для громадян країн, що включені до рекомендованого переліку.

  Нагадаємо, Угорщина запровадила суворіші карантинні обмеження на кордонах. До червоного списку потрапила й Україна.

  Попередній матеріал
  Партія "Авакова і Бені": нардепка "Слуги народу" обговорювала перспективи "Майбаху" на виборах
  Наступний матеріал
  В Іспанії через спалах коронавірусу на фермі знищать більш як 92 тисячі норок
  Loading...

  У ЄС дійшли згоди щодо переліку країн, для яких відкриють кордон – у МОЗ пояснили, чому там немає України

  Євросоюз оновив список країн, для яких з 1 липня будуть відкриті кордони – подробиці

  В Євросоюзі погодили закриття кордонів для іноземців

  Європейський Союз закриває зовнішні кордони на місяць

  На Харківщині затримали чоловіка, який намагався потрапити до Росії через кордон із колючого дроту

  ОБСЄ повідомила про пожвавлення руху на кордоні окупованого Донбасу з РФ