migrantreport.org

У ЄС дійшли згоди щодо переліку країн, для яких відкриють кордон – у МОЗ пояснили, чому там немає України

  Читайте по-русски
  Тимчасом відомо, для кого з українців в'їзд лишається відкритим до країн ЄС

  У Європейському Союзі дійшли згоди щодо списку держав, жителі яких із 1 липня зможуть без карантинних обмежень в'їжджати до ЄС. Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк у своєму Twitter.

  Усі подробиці рішення наразі не відомі, однак за інформацією джерел кореспондента, йдеться про затверджений список із 15 країн.

  "Письмова процедура щодо незобов'язуючого списку з 15 країн, чиї громадяни зможуть подорожувати до ЄС з 1 липня, нарешті розпочата Радою ЄС. Грузія, Сербія та Чорногорія включені", – повідомив Джозвяк.

  Письмову процедуру використовують, коли є достатня кількість голосів щодо тексту рішення, а обставини вимагають його схвалення якнайшвидше, не чекаючи на формальну зустріч.

  Окремо зазначається, що рішення не є зобов'язуючим для країн ЄС, тому не можна виключати наявність винятків для громадян України.

  Тимчасом у МОЗ пояснили обмеження на в'їзд українцям до Євросоюзу. Міністр Степанов розповів, для кого в Україні в'їзд лишається відкритим. Зокрема, мовиться про дипломатів, громадян, які їдуть на сезонну роботу, на навчання, шукають притулку у країнах ЄС.

  За словами Степанова, якщо ситуація з COVID-19 в Україні покращиться, то ЄС перегляне своє рішення.

  Він зазначив, до "зеленої зони" відносяться країни, у яких показник захворюваності на коронавірус становить 16 і менше випадків на 100 тисяч населення. В Україні ж це число – 57.

  Нагадаємо, з 1 першого липня Європейський Союз планує відкрити зовнішні кордони лише для 15 країн. За даними Euronews йдеться про такі країни, як Чорногорія, Сербія, Грузія, Канада, Алжир, Австралія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай, та – за умови взаємного дозволу – Китай.

  Попередній матеріал
  Грози, зливи і град: погода погіршиться майже по всій Україні − ДСНС
  Наступний матеріал
  Легендарний Cirque du Soleil збанкрутував
  Loading...

  ЄС продовжив економічні санкції щодо Росії ще на півроку

  ЄС відправив до України термінову допомогу для подолання наслідків повеней

  Євросоюз оновив список країн, для яких з 1 липня будуть відкриті кордони – подробиці

  Порошенко: Україна повинна бути членом ЄС, і завдання влади – наближати цей день

  В ЄС погодили попередній список країн, жителям яких дозволять в'їзд з 1 липня

  ЄС та ВООЗ передало засоби захисту для українських лікарень – пресбрифінг