Франція, Париж
Франція, Париж 5 канал

Коронавірус у світі: як країни Європи готуються відкривати кордони після карантину – сюжет

Читайте по-русски
У кожній державі діятимуть власні обмеження та правила під час перебування

Країни Європи знову відкривають свої кордони для туристів. Однак не всім і не всюди. Про те, які країни оголосили, що чекають на іноземців після затяжного карантину, розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Європа на коні! Франція виграла першу битву у боротьбі з коронавірусом. Але вона триває і далі. Із такою заявою на телебаченні виступив президент країни Еммануель Макрон. Каже, у країні стало безпечніше. Тому можна поступово повертатися до звичного життя.

"Ми минули кризу і нині починаємо сторінку нового розділу нашого життя. Вся територія країни оголошена "зеленою" зоною. І це дозволяє нам повернутися до нормальної роботи та відкрити ресторани і кафе, зокрема, у Парижі", – сказав французький президент.

Нині, переконаний Макрон, найважливіше дотримуватися правил гігієни та зберігати соціальну дистанцію. Адже в разі ігнорування доведеться повернутися до карантину.

"Але це не означає, що вірус зник. Він усе ще існує. І нам доведеться тривалий час жити поруч із ним. Це літо, 2020- року, буде геть інакшим, не таким, як ми звикли. Потрібно поважати правила соціального дистанціювання. Ми з вами завершуємо цей етап. Але вірус може повернутися з іще страшнішою силою. Та ми вже готові до цього", – каже Еммануель Макрон.

Повернення до попереднього способу життя розглядають й інші країни Європейського Союзу. Усі вони прагнуть відновити економіку, яка сильно постраждала через коронавірус. Після трьох місяців карантину низка держав ЄС відкрила внутрішні кордони. Нині це зробили Франція, Німеччина, Бельгія, Греція та Чехія. З німецького Дюссельдорфа вже полетів перший лайнер до іспанської Майорки.

"Ми дуже щасливі, що уже можна нарешті поїхати за кордон. Це так важливо для нас, бо ми втомилися сидіти вдома. Одне місце впродовж такого тривалого часу для нас – це щось дуже незвичне. Тому ми задоволені, що влада йде на такі кроки", – каже Мартін Гофман, турист із Німеччини.

Хоча до іспанської Майорки приїхати і можна, сама Іспанія відкриє свої кордони лише наприкінці тижня – 21 червня. Саме тоді завершиться режим надзвичайного стану у країні. Заборона на в’їзд триватиме лише для Португалії. Подорожувати до сусідів можна лише з 1 липня.

"Це особливий, незвичний час, хоча б тому, що ми не знаємо чого очікувати. Нам відомо про міграційний процес, про те, як працюють готелі, наприклад. Але не знаю, чи потрібно носити постійно маски. І це ж так само під час звичайних подорожей – що і як робити. Але основне – це можливість виїхати", – говорить Марсел Леіфолз, турист із Німеччини.

У кожній з країн діятимуть власні обмеження та правила під час перебування. Деякі держави дозволяють в'їзд лише туристам із сусідніх країн. Але у більшості з них можна перебувати на території без обов’язкової двотижневої обсервації. Європейська комісія радить країнам якомога швидше відкривати внутрішні кордони, щоби вже до липня дозволити в’їзд туристам з інших континентів.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
У Німеччині презентували мобільний додаток для протидії COVID-19 – відео
Наступний матеріал
Карантин потрібен не для того, щоб хвороба зникла, а щоб влада мала час вжити якихось заходів – Лінчевський
Loading...
В Івано-Франківській області посилюють карантин

В Івано-Франківській області посилюють карантин

Коронавірус у Києві: зафіксовано 28 нових випадків

Коронавірус у Києві: зафіксовано 28 нових випадків

COVID-19 у світі: у США очікується понад 200 тисяч летальних випадків, а Греція не пропускає туристів на кордоні

COVID-19 у світі: у США очікується понад 200 тисяч летальних випадків, а Греція не пропускає туристів на кордоні

Перевізники Львівщини самовільно вирішили відновити роботу

Перевізники Львівщини самовільно вирішили відновити роботу

Дружину Зеленського госпіталізували

Дружину Зеленського госпіталізували

"Оскар-2021": через пандемію коронавірусу церемонію перенесли на рекордний термін

"Оскар-2021": через пандемію коронавірусу церемонію перенесли на рекордний термін