Додаток
Додаток 5 канал

У Німеччині презентували мобільний додаток для протидії COVID-19 – відео

Читайте по-русски
Якщо тест виявиться позитивним, то людина добровільно може заповнити свої дані

Зменшити ризик зараження коронавірусом за допомогою мобільного застосунку. Його запустили в широкий вжиток у Німеччині. У деяких країнах такі додатки до мобільних телефонів вже з'явилися давно. Німці готували його чи не найдовше. Чому саме і як він працює, "5 канал" розпитав у журналістки Юлії Куценко.

Після першого дня роботи додатку стало зрозуміло, що він якісний та що ним буде легко користуватися всім у Німеччині. В Китаї такий додаток автоматично відсилає дані про користувачів на державні сервери, в Німеччині такого немає. Додаток не фіксуватиме міста розташування та особисті дані.

Якщо тест виявиться позитивним, то людина добровільно може заповнити свої дані. Тоді всім розішлють повідомлення.

"Додаток допоможе попередити людей, які контактували з тими, хто підхопив недугу, набагато швидше, ніж це було можливо дотепер. Кожна година, яку ми виграємо, щоби попередити про небезпеку зараження, є перевагою в боротьбі з цим вірусом", – заявив Єнс Шпан, міністр охорони здоров'я Німеччини.

"У той час, коли кількість випадків у Німеччині порівняно невелика – сьогодні ми зареєстрували 378 нових – у нас є можливість звикнути до цього додатку. Якщо кількість випадків знову зросте, ми зможемо краще реагувати", – повідомив Лотар Вілер, керівник Інституту з інфекційних захворювань імені Роберта Коха.

Деяким недоліком є те, що такі додатки мають національний характер. У ЄС існує 7 схожих програм для смартфонів.

Німці реагують схвально, але обережно. Додаток встановили близько 1 млн людей. Переважна більшість оцінок – відмінно. У ЗМІ розповідають про те, як система працює.

"Я щойно прочитав про додаток у газеті. Я обов'язково встановлю його. Мені цікаво, як це працює, і я хочу дізнатися, яким буде результат, або, інакше кажучи, наскільки часто я перебуваю поруч із тими, хто інфікований", – розповів чоловік.

"Наскільки я зрозуміла, програма працює через Bluetooth, а я не хочу його постійно вмикати, адже це розряджає акумулятор. Я також вважаю, що додаток марний, якщо не всі ним користуються", – зазначила жінка.

Нагадаємо, масове тестування населення на коронавірус розпочали у Пекіні. За минулу добу в місті зафіксували 27 нових випадків зараження.

Попередній матеріал
Як бійці ЗСУ дають відсіч російським окупантам біля Новозванівки – сюжет
Наступний матеріал
Коронавірус у світі: як країни Європи готуються відкривати кордони після карантину – сюжет
Loading...

Коронавірус у світі: у Німеччині – масовий спалах COVID-19 у церкві, а Чорногорія першою в Європі подолала недугу

Коронавірус у Німеччині: Меркель пояснила суворі карантинні обмеження

1,5-метрові палиці на голові і манекени: як працюють ресторани під час карантину

Карантин у світі: як європейські країни послаблюють обмеження

Коронавірус у світі: в Німеччині вийшли на протести через карантин, а у Франції готуються знімати обмеження

Коронавірус у світі: як країни протистоять хворобі та економічній кризі