Акція спортсменів
Акція спортсменів 5 канал

Спортсмени пікетували Івано-Франківську ОДА – чого вимагали

Читайте по-русски
Люди вийшли із закликами не нищити фізичну культуру

Представники спортивних клубів пікетували Івано-Франківську облдержадміністрацію. Вони обурені рішенням комісії з питань надзвичайних ситуацій, яка за два тижні після дозволу працювати спотклубам знов їх зачинила. Які мотиви чиновників – з'ясовували журналісти "5 каналу".

Із закликами не нищити фізичну культуру понад сотню івано-франківських спортсменів звернулося до влади. Два тижні тому чиновники дозволили відкрити після карантину спортивні і фітнес-клуби, але новим рішенням – знов заборонили. Персональний тренер Ельміра Аббасова каже, змушений простій вичерпав усі заощадження її родини.

"Не тільки в мене, в багатьох така ситуація, що є сім'ї. І бувало так, що взагалі ніхто не працював із сім'ї. І це дуже великі пішли на це витрати. І то, що нам дозволили працювати – це було дуже велике щастя, тому що вже з'явився якийсь шанс, що зможемо хоча би прогодувати наші сім'ї", – говорить Ельміра Аббасова.

Відвідувачі спортклубів теж незадоволені закриттям закладів. Запевняють, для багатьох людей робота з тренером є необхідною для підтримання здоров'я.

"На літніх майданчиках алкоголь вживати можна, а в спортклубах займатися ні? Це насправді дивно. Що робити тим людям, які ходять в спортклуби на реабілітацію? Що робити з хворими спинами, з хворими суглобами", – запитує Олена Кулик, відвідувачка спортклубів.

Керівництво клубів запевняє: всіх санітарних вимог дотримуються, щоб не ризикувати здоров'ям працівників та відвідувачів. Тож просять, щоб комісія переглянула рішення.

"Це рішення є необґрунтованим. Насправді ми дотримуємося всіх правил, всіх норм, які були зазначені в приписах. І рахуємо несправедливим закриття саме фітнес-центрів, де люди мають можливість оздоровитись, підняти настрій, загартуватися", – каже Анна Федьків, керівниця мережі спортивних клубів.

Чиновники пояснюють, карантин посилили через зростання захворюваності на коронавірус на Прикарпатті за останній тиждень. Проте готові йти на поступки протестувальникам.

"Чітко вам кажу: служби всі працюють, сьогодні до кінця дня вони дадуть мені відповідні пропозиції. Ми чекаємо протоколу від державної – ми вище не скочимо. Якщо буде обмеження на державному рівні, ну… Постараємося дозволити, якщо не буде обмежень на державному рівні, але все-таки з порядком", – говорить Віталій Федорів, голова Івано-Франківської ОДА.

У середу пікетувальники пообіцяли знову прийти до чиновників за відповіддю. Ті пообіцяли не зволікати.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал"

Попередній матеріал
Репресія української мови, коронавірус та перехід "Центренерго" на резервний газ – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
"Як на безлюдному острові": понад тисячу мешканців сіл на Дніпропетровщині опинилися в ізоляції
Loading...

Уряд має намір посилити відповідальність за недотримання маскового режиму

Міністр Степанов розповів, коли розглянуть питання про відкриття дитячих таборів відпочинку

Карантин не дозволено послаблювати в Києві та 10 областях

Аеропорт "Київ" скасував пасажирські міжнародні авіарейси, що були дозволені від учора – причина

Банкам заборонили штрафувати за прострочення платежів під час карантину

В Івано-Франківській області посилюють карантин