Дорога
Дорога 5 канал

"Як на безлюдному острові": понад тисячу мешканців сіл на Дніпропетровщині опинилися в ізоляції

Читайте по-русски
Сільські школярі забули про районні змагання, подорожі та екскурсії ще до впровадження карантинних обмежень

Немає аптеки, хліб привозять з перебоями, а "швидка" приїздить за годину. Понад тисячу мешканців майже двох десятків сіл на Дніпропетровщині опинилися в ізоляції через бездоріжжя. 30-кілометрий шлях за десяток років зіпсувався так, що в села, які він з'єднує, охочих їхати немає. Мешканці звернулися до "Укравтодору". Яку відповідь отримали? Кореспондентка "5 каналу" Наталка Світлова розкаже.

Відрізаними від райцентру через бездоріжжя опинилися мешканці майже десятка сіл у Криничанському районі Дніпропетровщини.

"Ми як на безлюдному острові тут, у Покровці", – каже Людмила Марченко, мешканка Покровки.

"Інший раз у магазин навіть хліба не можуть привезти, бо по такій дорозі ніхто не схоче їхати", – говорить Валентина Повстенко, мешканка Покровки.

Місцеві скаржаться – приїзду "швидкої" не дочекатися. Правило 20-хвилинного прибуття до хворого тут не працює.

"Була температура велика в дітей, ми викликали "швидку". Сказали, що будуть через пів години. Але не приїхали. Ми сіли в машину і поїхали самі", – говорить Ганна Данилова, мешканка Кудашівки.

11-кілометровий шлях машиною від Кудашівки до найближчої лікарні бездоріжжям забирає не менше години. Тож, транспортування хворого до лікарні перетворюється на пекло.

"По таким дорогам дуже важко перенести переломи. Знеболювальні не допомагають по таким дорогам. Всю дорогу з хворим контактуємо, що вибачайте, це не від нас залежить, що ми так веземо хворого. Що такі дороги", – розповідає Алла Радченко, фельдшерка медичної допомоги.

А сільські школярі забули про районні змагання, подорожі та екскурсії ще до впровадження карантинних обмежень.

"Дітей молодшої ланки ми не практикуємо нікуди возити. Оскільки діти захитуються, їм погано, тим паче у спеку. В мене вже питання виникає, як ми в таку спеку в автобусі, в якому нема кондиціонера, будемо підвозити дітей до ЗНО", – каже Світлана Кварцяна, директорка кудашівської школи.

Шлях між десятком сіл у Криничанському районі до цивілізації – близько 30 кілометрів. Це ділянка стокілометрової дороги між селищем Божедарівка і Нікополем. Дорога має територіальне значення, якою курсують вантажівки.

Глибина ям на дорозі – близько 20 сантиметрів, вони тут усюди. У суху погоду місцеві оминають цей шлях степами, ґрунтовими второваними дорогами. Та в негоду ними все одно не проїдеш.

Мешканці села торік зверталися з проханням відремонтувати дорогу до уряду.

"Ви бачите, які листи. Підписи збирали, відправляли. Ми цю дорогу не можемо ремонтувати, тому що вона на балансі області", – каже Юрій Романенко, в.о. старости Покровського округу Божедарівської ОТГ.

У службі автомобільних доріг області повідомляють, грошей ані на ремонт, ані на утримання доріг територіального значення немає.

"Вона в жалюгідному стані. Ми подавали пропозицію внести ділянку дороги Т0432 від села Чкалова до міста Нікополя в списки поточного ремонту. Але, на жаль, на 2020 рік в тому списку цієї дороги не виявилося. Позаяк фінансування закінчилося, ми наразі не можемо це провести", – розповідає Ігор Сітало, провідний інженер відділу Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області.

У службі автомобільних доріг підтверджують, що постійно отримують скарги від мешканців сіл, для яких територіальні шляхи – життєво необхідні. Однак кажуть, нині в них у пріоритеті – ремонти шляхів міжнародного та національного значення.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Спортсмени пікетували Івано-Франківську ОДА – чого вимагали
Наступний матеріал
Турчинов: "Розведення військ – це маніпуляція"
Loading...

Киян попереджають про перекриття вулиці Франка на місяць – як об'їхати

У Києві вранці сталося кілька ДТП на двох мостах – столиця знову загрузла в заторах

Таксистам дозволили їздити смугами для громадського транспорту

Великий ремонт доріг у Києві: з'явилася схема об'їзду закритих ділянок

В Україні перенесли запуск фотовідеофіксації порушень на дорогах – яка причина

Блокпости та вимірювання температури: як працює автомобільний карантин в Україні