Євросоюз
Євросоюз Facebook / Петро Порошенко

Євросоюз розглядає три сценарії послаблення контролю на зовнішніх кордонах

  Читайте по-русски
  Агентство Frontex готується направити офіцера зв'язку до України

  Прикордонне агентство Євросоюзу Frontex розглядає три основні сценарії скасування тимчасових обмежень на перетин зовнішніх кордонів, що були запроваджені у відповідь на пандемію COVID-19. Про це під час віртуальних слухань у рамках засідання комітету Європарламенту з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ заявив виконавчий директор Frontex Фабріс Леджері, повідомляє "Укрінформ".

  "Я можу проінформувати вас про стратегії виходу, як ми бачимо наші дії на наступні 2 – 3 – 9 місяців. Виходячи з оцінки оперативної ситуації, ми доповнили рекомендації Єврокомісії щодо скасування тимчасових обмежень на "несуттєві" (такі, що не пов'язані із гострою потребою або професійною діяльністю – ред.) подорожі до ЄС. Відповідно, ми маємо три сценарії. За першим, ЄС і Frontex будуть здатними повернутися до нормальної (охорони кордонів – ред.) у вересні. За другим, ми зможемо зробити це лише наприкінці поточного року. За найменш оптимістичним сценарієм, протягом 2021 року ми все ще будемо вимушені мати справу з наслідками пандемії та певними обмеженнями на подорожі", – зазначив очільник прикордонного агентства ЄС.

  Під час слухань Леджері також повідомив про те, що Frontex має намір розширити мережу зв'язку з третіми країнами. Зокрема, агентство готується направити офіцера зв'язку до України – у рамках виконання регіонального мандату стосовно країн Східного партнерства.

  Як стало відомо у неділю зранку, 17 українців провели ніч в ізоляторі у Греції. Напередодні їх затримала грецька поліція. За даними "Європейської правди", громадяни України прилетіли до Афін двома рейсами з Києва. Однак під час паспортного контролю їм відмовили у в'їзді до Греції через заборону. Україна не входить до списку 15 безпечних країн, який нещодавно оприлюднила Європейська комісія.

   

  Попередній матеріал
  Коронавірус підтвердили ще у 63 киян, за добу померли троє
  Наступний матеріал
  Hubble сфотографував галактику, яка рухається із приголомшливою швидкістю
  Loading...

  ЄС про скандальну поправку до Конституції РФ: "Несумісна з міжнародними зобов'язаннями Росії"

  Щоб ЄС серйозно говорив про Україну, важлива активність українського президента – Квасневський

  Вплив влади на суди і закон ускладнює процес вступу до ЄС і НАТО – Квасневський

  Іспанія відкриє кордони для 12 країн – України серед них немає

  Відставка Смолія: що буде з доларом і чи дасть МВФ гроші Україні – сюжет

  Євросоюз відреагував на можливу відставку Смолія