Брюссель, ЄС
Брюссель, ЄС 5 канал

Євросоюз погодився відтермінувати Brexit: є кілька варіантів

Читайте по-русски
З ідеєю повного скасування Brexit і досі не згодна прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей – хоча така опція можлива

Європейський Союз погодився перенести дату виходу Великої Британії зі складу спільноти. Таке рішення ухвалили під час саміту ЄС в Брюсселі, передає "5 канал".

Втім, прохання британського уряду відкласти Brexit до кінця червня – відхилили. Натомість узгодили нову дату – 22 травня. Але лише за умови, що британський парламент схвалить нинішню угоду між Лондоном і Брюсселем. Якщо ж голосування провалять – то час, який дав Сполученому Королівству Євросоюз, завершиться вже 12 квітня.

Тоді може статися так званий "жорсткий Brexit" – без угоди та перехідного періоду. Або ж вихід Британії з ЄС буде взагалі перенесений на невизначений термін. У Брюсселі хочуть вирішити питання до виборів у Європарламент. Вони відбудуться 23 травня. У ЄС також підкреслили – переглядати угоду з Лондоном більше не будуть.

Вихід Сполученого Королівства з ЄС був запланований на 29 березня. Однак Палата громад країни відкинула план виходу країни з Євросоюзу, представлений прем'єром Терезою Мей. Після цього чільниця британського уряду спрямувала до Брюсселя офіційний запит з проханням перенести дату виходу Лондона зі спільноти.

"Наше рішення передбачає два сценарії. У першому випадку, якщо Палата громад таки ухвалить угоду, Європейський Союз готовий відкласти дату на 22 травня. Другий сценарій – якщо ухвалену угоду знову відкинуть. Тоді остаточний термін на роздуми у Лондона спливає 12 квітня. Сполучене Королівство все ще має варіанти: вийти з угодою до 22 травня, "жорсткий Brexit", відтермінувати вихід з ЄС на довгостроковий термін, або взагалі скасувати застосування статті 50 (Лісабонського договору)", – зазначив голова Європейської ради Дональд Туск.

Ідеєю скасування Brexit одразу ж відкинула Тереза Мей: "Я не думаю, що ми повинні відкликати статтю 50. Ми дали вибір британцям: залишитися в ЄС або покинути його. Вони проголосували в 2016 році за те, щоб піти, і ми сказали, що будемо поважати це рішення. Я впевнена, що це наш обов'язок, як уряду і парламенту, втілити результати референдуму".

Попередній матеріал
У відповідь на обстріли сили ООС ліквідували трьох окупантів і знищили військове авто
Наступний матеріал
Останнє слово Павла Гриба в суді: що сказав політв'язень
Loading...

"Вихід з ЄС є оптимальним рішенням для Великої Британії": Юнкер і Мей не домовилися про нову угоду

Британський парламент заборонив Brexit без угоди з ЄС

Мей презентувала "План Б" стосовно Brexit

Найбільша поразка уряду за 100 років: парламент Британії не підтримав угоду щодо Brexit

Відмова від Brexit підірве довіру до демократії – Тереза Мей

Консультацій стосовно Brexit у парламенті не буде – Тереза Мей