radiosvoboda.org

Європейське енергоспівтовариство підтвердило прозорість роботи НКРЕКП

  На думку Секретаріату, практика публікації НКРЕКУ навіть випереджає відповідні юридичні вимоги

  Європейське енергоспівтовариство оприлюднило звіт про незалежний аудит рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

   

  У цілому робота регулятора визнана прозорою, проте деякі рішення потребують додаткового вивчення.
  "На думку Секретаріату, НКРЕКУ зазвичай дотримується високих стандартів прозорості, і практика публікації регулюючого органу навіть випереджає відповідні юридичні вимоги. Прикметно, що всі опитані особи визнали, що регулюючий орган став набагато більш прозорим після прийняття Закону про НКРЕКП", – йдеться у звіті.

  Водночас європейські експерти підкреслюють, що є ряд рішень Регулятора, які викликають дискусію всередині країни (це стосується в тому числі рішення про встановлення тарифів на послуги з транспортування природного газу, RAB-тарифи, формула ціни на вугілля тощо). У зв'язку з цим суспільно резонансні рішення НКРЕКП пройдуть додатковий аналіз і оцінку з боку Європейського енергоспівтовариства.

  "Аналіз проводиться в той час, коли регулюючий орган піддається серії організаційних потрясінь і критики його рішень. Разом з цим він повинен виконувати великі нові обов'язки по розробці вторинних актів для реформування ринку електроенергії і газу. Можна визнати, що певний рівень незгоди між регулюючим органом і регульованою галуззю цілком типовий. Ця оцінка спрямована на визначення того, наскільки недавня реакція НКРЕКП на критику є результатом непопулярних, але виправданих ринкових реформ", – вказується в звіті.

  Нагадаємо, що 11 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, звернулася до Енергетичного Співтовариства з пропозицією провести незалежний аудит діяльності НКРЕКП. Україна стала членом європейського Енергоспівтовариства в лютому 2011 року. НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

  Попередній матеріал
  43% українських заробітчан, що повернулися, не планують знову виїжджати за кордон – ЗМІ
  Наступний матеріал
  "Вибух міг би знищити цілий вагон": в метро Києва виявили чоловіка з вибухівкою
  Loading...

  Тереза Мей буде переконувати лідерів ЄС вислати російських дипломатів – ЗМІ

  У Нідерландах готують законодавче підґрунтя для покарання винних у справі МН-17 – ЗМІ

  Європарламент підтримав законопроект, який стримує "Північний потік-2"

  Витік даних з Facebook: Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу

  Екс-президенту Франції Саркозі висунули офіційні обвинувачення в корупції – ЗМІ

  Трамп: Росію необхідно притягнути до відповідальності за замах на Скрипаля