Екс-президенту Франції Саркозі висунули офіційні обвинувачення в корупції – ЗМІ

  Правоохоронці нині розслідують справу щодо незаконного фінансування президентської кампанії Ніколя Сарказі у 2007 році

  Напередодні, 21 березня, колишньому президенту Франції Ніколя Саркозі висунули обвинувачення в "управлінні пасивною корупцією", незаконному фінансуванні виборчої кампанії та приховуванні лівійських державних коштів, які, за версією слідства, надійшли від лівійського лідера Муаммара Каддафі. Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на видання Le Monde.

  Як стало відомо, протягом двох днів Саркозі свідчив у тамтешній службі з боротьби з корупцією і податковими та фінансовими злочинами.

  Справу щодо незаконного фінансування президентської кампанії Ніколя Сарказі відкрили ще у квітні 2013 року, і це вперше, коли він давав свідчення правоохоронцям. Слідчі намагаються з'ясувати, чи справді лівійський режим передав на потреби президентської кампанії Саркозі €50 мільйонів, про що раніше розповів бізнесмен франко-ліванського походження Зіада Такієддіна.

  Зокрема, він повідомив, що наприкінці 2006 – на початку 2007 року доправляв із Лівії у МВС Франції, очільником якого тоді був Саркозі, валізи з готівкою на суму €5 мільйонів. Двічі він передавав кошти главі кабінету Саркозі Клоду Геану, і ще одного разу – нібито особисто кандидату у президенти.

  Зауважимо, що сума у €50 мільйонів вдвічі більше дозволеного законом бюджету на фінансування президентської кампанії. Крім того, ці виплати порушують правила зовнішнього фінансування кампанії. А от Ніколя Саркозі всі звинувачення відкидає.

  Довідково: Ніколя Саркозі обіймав посаду президента Франції протягом 2005-2012 років. Нині ж він перебуває під слідством ще й у справі про отримання нелегального фінансування від косметичної фірми L'Оreal, а також низці випадків торгівлі впливом. 

  Нагадаємо, напередодні стало відомо, що колишнього президента Франції Ніколя Саркозі взяли під варту за підозрою у незаконному фінансуванні його виборчої кампанії у 2007 році. 

  Попередній матеріал
  Угорщина щодо України керується імперським мисленням розділеної Австро-Угорщини – Зеркаль
  Наступний матеріал
  Смерть ветерана АТО Волошина: поліція відкрила справу про доведення до самогубства