Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

Угорщина щодо України керується імперським мисленням розділеної Австро-Угорщини – Зеркаль

  Поки в Угорщині при владі уряд Віктора Орбана, вітчизняним дипломатам доведеться працювати з тим, що є

  Стосовно України Угорщина керується імперським мисленням розділеної Австро-Угорської імперії.  Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає "Прямий".

  Так, позицію офіційного Будапешту щодо України вітчизняні дипломати пов'язують з особливою політикою угорського уряду, а також проведенням у країні парламентських виборів уже цього квітня.

  "Це не тільки вибори, це не тільки Україна, це також їх відносини з Європейським Союзом. Це також питання міграційної політики. Навіть в ООН вони зараз стали в позицію, яка зовсім відрізняється від позиції всього Європейського Союзу з питань розробки рамкового документу щодо питань міграції. Україна в цьому випадку взагалі була ні до чого, але так вони зараз себе позиціонують. І з цим нічого не зробиш. Поки уряд Орбана при владі, ми маємо працювати з тим, що є", – констатувала Зеркаль. 

  Ще однією "проблемною" для ЄС країною заступниця міністра закордонних справ називає Польщу.

  "На мій погляд, ЄС вже має головний біль з угорцями, але вони, звичайно, мають головний біль і з поляками також, і їх це дуже бентежить, тому що це нові країни, які мають створювати всі засадничі функції правових держав. Та все відбувається зовсім не так, як воно планувалося", – зазначила вона.

  При цьому дипломат повідомила: однією з причин позиції Угорщини щодо України є Тріанонські угоди, що стосувалися подальшого розділення Австро-Угорської імперії, та були укладені ще в липні 1920 року, тобто майже 100 років тому.

  "Це все ж імперське мислення... Як вони були поділені на умовах цього договору, скільки залишилося території від Угорщини і де залишились угорці..." - зауважила Зеркаль.

  Водночас, за її словами, Угорщина має претензії і до Румунії та Словаччини.

  "І в Словаччині ще гірше. Вони наполягають на тому, що там їм також потрібно автономію і навчання тільки угорською мовою", – повідомила заступник міністра.

  Нагадаємо, у МЗС вважають, що Угорщина не зможе заблокувати двосторонні відносини Україна-НАТО.

  Попередній матеріал
  Трамп: Росію необхідно притягнути до відповідальності за замах на Скрипаля
  Наступний матеріал
  Екс-президенту Франції Саркозі висунули офіційні обвинувачення в корупції – ЗМІ
  Loading...