Заробітчани
Заробітчани відкриті джерела

43% українських заробітчан, що повернулися, не планують знову виїжджати за кордон – ЗМІ

  За даними соцопитування, майже 65% українців не замислювалися про виїзд з країни

  43% українських заробітчан, які повернулися із заробітків, не планують повторювати досвід роботи за кордоном. Про це повідомляє телеканал "Україна".

  За словами авторів матеріалу, серед причин цього – складність офіційного працевлаштування, несвоєчасна виплата зарплати, ненормований робочий день, надумані штрафи та повне юридичне безправ'я.

  "Після місяця роботи господар відмовляється платити людям зарплату. І кажуть: "Якщо ти будеш скаржитися, я подзвоню в поліцію або у міграційну службу, і вони тебе депортують", – розповів голова Міжгалузевої профспілки українських заробітчан у Польщі Юрій Карягін.

  Крім того, згідно з даними авторів матеріалу, що посилаються на дослідження Київського міжнародного інституту соціології, майже 64% респондентів на питання "Чи замислювалися ви про виїзд з України?" відповіли: "Ні, не спадало на думку".

  "Експерти пояснюють це просто: люди не хочуть ризикувати. Вони не знають не тільки своїх прав у чужій країні, а часто її мови. Когось відлякує перспектива стати людиною другого сорту, якій платять менше, ніж місцевим, і навіть можуть побити просто за те, що ти українець. Українсько-польські відносини ніколи не були простими, а зараз цю карту намагаються розіграти. Не скрізь і на побутовому рівні, проте й українські настрої цілком відчутні", – йдеться в сюжеті.

  Крім того, серед причин падіння інтересу до роботи за кордоном і те, що така зайнятість часто тимчасова, сезонна, а про перспективу кар'єрного росту у переважній більшості випадків не йдеться.

  Ще частина українців не готові шукати кращого життя за межами України, адже це серйозне випробування для їх сімей.

  Попередній матеріал
  Тереза Мей буде переконувати лідерів ЄС вислати російських дипломатів – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Європейське енергоспівтовариство підтвердило прозорість роботи НКРЕКП
  Теги:
  Loading...