Європарламент
Європарламент 5.ua

Європарламент оголосив надзвичайний кліматичний стан – що це означає

  Читайте по-русски
  Окремою резолюцією Європарламент закликав ЄС представити стратегію досягнення кліматичної нейтральності щонайшвидше, найпізніше – до 2050 року

  Європарламент під час пленарного засідання у Страсбурзі прийняв дві резолюції, які оголошують надзвичайний стан у сфері збереження клімату й охорони довкілля та підтверджують намір ЄС досягти "кліматичної нейтральності" до 2050 року. Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті Європарламенту.

  "Напередодні Конференції ООН із кліматичних змін у Мадриді 2-13 грудня (англ. - COP25), Європейський парламент у четвер ухвалив резолюцію, яка оголошує кліматичний та природоохоронний надзвичайний стан в Європі та у всьому світі. Депутати також доручили Європейській Комісії забезпечити повне узгодження усіх відповідних законодавчих та бюджетних пропозицій завданнями, що пов'язані із зусиллями по обмеженню глобального потепління показником нижче 1,5°C", – йдеться у документі.

  Крім того, окремою резолюцією Європарламент закликав ЄС представити стратегію досягнення кліматичної нейтральності щонайшвидше, найпізніше – до 2050 року, для її включення у Конвенцію ООН із кліматичних змін. Депутати також закликали нового президента Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн включити ціль щодо скорочення викидів двоокису вуглецю на 55% до 2030 року до положень так званої Європейської Зеленої Угоди.

  Євродепутати наголосили на необхідності привести у відповідність із зазначеними цілями щодо скорочення шкідливих викидів в атмосферу таких ключових секторів європейської економіки, як морські та авіаційні перевезення.

  Європарламентарії наголосили, що країни ЄС мають, принаймні, подвоїти власні внески у міжнародний Зелений кліматичний фонд (Green Climate Fund). На сьогодні країни-члени ЄС вже є найбільшими постачальниками бюджетних витрат на кліматичні цілі, тож бюджет ЄС має повною мірою відповідати його міжнародним зобов'язанням у цій сфері.

  Депутати також зауважили, що внески розвинутих країн не досягли колективно погодженої цілі у 100 мільярдів доларів США на рік до 2020 року. Ще одним важливим положенням документа є заклик до всіх країн ЄС негайно виключити всі прямі та непрямі субсидії у сфері використання звичайних вуглецевих видів пального до 2020 року.

  Як повідомляв 5.UA, "кліматичний страйк" назвали словом року

   

  Попередній матеріал
  "$600 тисяч щомісяця": як МВС зі "слугами" про данину домовлялися – "Спостерігач"
  Наступний матеріал
  "Летів" на червоний: у Дніпрі Lanos на повному ходу збив хлопчика – відео