Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини dt.ua

ЄСПЛ прийняв рішення на користь офіційного Києва у справі про виплату пенсій в ОРДЛО

  Читайте по-русски
  Позов подала група пенсіонерів з окупованого Луганська

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв сторону України у справі про виплату пенсій в окремих районах Донецької і Луганської областей. Таким чином позов заявників було визнано неприйнятним. Рішення опубліковано на сайті ЄСПЛ.

  Заступник міністра юстиції – уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина – пояснив, що позов подала група пенсіонерів з окупованого Луганська. Раніше вони оскаржили в українських судах постанову Кабміну № 595, яка зупинила виплату пенсій на території, непідконтрольній уряду.

  Раніше адміністративні суди трьох інстанцій частково задовольнили цей позов, визнавши, що Кабінет Міністрів із цією постановою вийшов за межі своїх повноважень. Однак у вимозі відновити виплати жителям Луганська відмовили, оскільки ті звернулися до неналежних відповідачів.

  У Мін'юсті розповідають, що заявники на підставі судових рішень зверталися до багатьох органів з вимогою відновити виплату пенсій, але їм відмовили як і в позові про визнання незаконною бездіяльності виконавчих органів.

  В ЄСПЛ вони скаржилися на порушення права на справедливий суд та права власності. ЄСПЛ визнав скаргу неприйнятною і явно необґрунтованою. У рішенні йдеться, що заявники не звернулися з позовами до відповідних судів.

  У рішенні ЄСПЛ вказано: "55. Враховуючи зазначене, суд приймає аргумент уряду про те, що держава не могла бути обґрунтовано зобов'язана виконати рішення шляхом дій, що не були чітко вказані судом при прийнятті рішення, і заявники могли і мали ... звернутися з окремими позовами проти відповідних відповідачів для відстоювання своїх прав. Більш того, з обставин справи не випливає, і заявник не стверджує, що подання таких позовів стало б додатковим тягарем для них".

  Як повідомляв 5.UA, у Кабміні зробили важливу заяву щодо виплати пенсій жителям ОРДЛО.

  Попередній матеріал
  Місцеві вибори: у неділю обиратимуть міських голів в 11 містах – яких саме
  Наступний матеріал
  Бундестаг не ухвалив ініціативу про підтримку "Північного потоку-2"
  Loading...

  Судді КСУ, призначені Порошенком, не підтримали скандальне рішення про електронне декларування – Центр протидії корупції

  Загострення в Нагірному Карабасі: Азербайджан звернеться до Радбезу ООН, Вірменія – до ЄСПЛ

  До ЄСПЛ надійшла заява від Андрія Антоненка – про що мовиться

  Українка вперше виграла справу в ЄСПЛ щодо домашнього насильства

  "Справа Шеремета": адвокат Кузьменко подав скаргу в ЄСПЛ – подробиці

  Навального вдалося вивезти до Німеччини завдяки рішенню ЄСПЛ