Марс
Марс Shutterstock

Як відбуватиметься посадка марсоходу на Червону планету та що очікується у майбутньому – сюжет

Читайте по-русски
На розбудову Марсу піде зо 2 десятки років

Лічені години залишилося для примарсення нового ровера на Червону планету. Perseverаnce шукатиме на Марсі ознаки життя, а також збиратиме зразки каменів та ґрунту й передаватиме їх на Землю для досліджень. На облавку марсохода розташований невеликий гелікоптер, який може робити надточні знімки з висоти. Нова місія стане основою для подальших пілотованих польотів на Червону планету. Як людство колонізуватиме Марс, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Про колонізацію Марсу людство задумалося ще наприкінці минулого століття. Та досі на Червону планету людська нога ступала хіба що в голлівудських фільмах і книжках фантастів. Першим узявся перетворювати мрію на реальність американський винахідник Ілон Маск. Освоїти Марс хоче, щоби розв'язати проблему перенаселення Землі та врятувати цивілізацію від можливої загибелі внаслідок катаклізму.

"Перед нами стоїть вибір: яке майбутнє ми хочемо? Те, в якому станемо космічною цивілізацією серед інших світів, серед зірок, чи те, в якому назавжди залишимося на Землі? Я обираю перше і думаю, ви зі мною погодитеся", – каже засновник компанії SpaceX Ілон Маск.

Відправляти людей на Марс космічний геній планує за допомогою міжпланетного корабля Starship компанії SpaceX. Він сягає 50 метрів заввишки й важить 85 тонн. На орбіту апарат доставлятиме ракета-носій SuperHeavy – з можливістю дозаправлення. Разом із космольотом вони зможуть перевозити близько півтори сотні тонн вантажу, а також літати на Місяць та інші об’єкти Сонячної системи.

Корабель Starship уміщує сотню пасажирів і зможе здійснювати близько тисячі польотів на рік. Квитки на Марс, за словами Ілона Маска, коштуватимуть менше 500, а то й 100 тисяч доларів – в один бік. Зворотній буде безкоштовний. Летіти до Червоної планети – 7 місяців. Утім регулярно проводити запуски не вийде, оскільки Земля й Марс опиняються на мінімальній відстані раз на два роки.

За підрахунками французьких учених, для колонізації Марсу потрібні щонайменше 110 людей. Із собою вони мають привезти найнеобхідніше спорядження й ресурси для будівництва колоній, а також їжу. Найголовніше завдання – змінити клімат Марсу, аби він став сприятливим для людського існування. Втім на це підуть десятки, а то й сотні років. Тож спочатку доведеться виживати в суворих умовах Червоної планети. Найбільша складність – радіація та холод, оскільки на Марсі дуже тонкий шар атмосфери. А ще – відсутність кисню. Тому майбутні марсіани земного походження житимуть під скляними куполами з аерогелю, які створюватимуть парниковий ефект. А поза ними доведеться ходити у скафандрах та з кисневими балонами.

Прибульцям також треба буде забезпечити себе водою. Наприклад, збирати з туману або розтоплювати зледеніння. Енергію на Марсі можна отримувати завдяки сонячним батареям, вітрякам та атомним електростанціям. Проблем не має виникнути і з їжею – щоправда, меню у марсіан буде здебільшого вегетаріанське. Дослідження показали, що у марсіанському ґрунті добре росте горох, часник, цибуля, кучерява капуста, морква, хміль і батат. А ще можна вирощувати гриби, коноплі, водорості та навіть робити з них ліки.

"Мене дуже здивувало, що рослини у марсіанському ґрунті ростуть краще, ніж у земному. Хоча ґрунт із Землі був чистим, річковим та з малою кількістю мінералів", – каже еколог Вігер Вамелінк.

Ілон Маск підрахував, що на розбудову Марсу піде зо 2 десятки років. Для цього слід запустити туди близько тисячі ракет Starship. Тож зараз активно тестують прототипи корабля. Ракета успішно злітала вгору, втім двічі розбивалася при посадці. Та мільярдер не вішає носа. Бо вже у 2024 хоче здійснити першу безпілотну мандрівку на Червону планету. А до 2050 переселити на Марс мільйон людей.

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
Молодь відмовляється працювати: на Львівщині не вистачає вчителів
Наступний матеріал
Після власної цитати "І я цього не скриваю, що я дебіл" – Милованов втік з ефіру
Loading...

Унікальна місія і перший космічний досвід: міжпланетний зонд "Надія" ОАЕ вийшов на орбіту Марсу

Міжпланетний зонд "Надія" Об'єднаних Арабських Еміратів вийшов на орбіту Марсу

Марсохід NASA на Червоній планеті перероблюватиме вуглекислий газ на кисень

Марсохід Curiosity знайшов сліди мегаповеней на Червоній планеті

"Місія на Марс": як готувалися та що відбувалося за лаштунками телемарафону на "5 каналі"

У пошуках життя: як NASA відправило на Марс новий ровер Perseverance для дослідження Червоної планети – сюжет