5 канал

Вирубка дерев у заповідній Біловезькій Пущі: набирає обертів новий конфлікт Польщі та ЄС

Лісовий масив Біловезька Пуща розташований на території Польщі та Білорусі. З 2014 року він – єдиний транскордонний об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Польща порушила закони Євросоюзу, коли вирубувала дерева у Біловезькій Пущі. Про це заявив генеральний адвокат Європейського суду Ів Бот. На його думку, польський уряд порушив одразу дві директиви Європейського Союзу – не виконав зобов'язань щодо захисту заповідних територій ЄС. А от у самій Варшаві впевнені – діяли законно та з міркувань безпеки. Про новий конфлікт між Варшавою і Брюсселем – далі.

/
/
/

Лісовий масив Біловезька Пуща розташований на території Польщі та Білорусі. З 2014 року він – єдиний транскордонний об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Торік польський уряд дав згоду на масштабне вирубування лісу на заповідній території. У Європейській комісії вважають – такі дії є грубим втручанням у природну екосистему і знищують її. Ще в липні подали позов проти Варшави до Вищого Європейського суду. Нині з'явилися перші офіційні висновки: Польща порушила одразу дві директиви Євросоюзу.

"Польща не забезпечила захисту заповідної території. Порушила статтю 6 та 12 Директиви про захист середовища існування та про дику флору і фауну. А значить, не виконала своїх зобов'язань перед Європейським Союзом щодо збереження довкілля", – заявив представник Вищого Європейського суду Мелхор Вазелет.

Польське міністерство навколишнього середовища запевняє – вирубували з міркувань безпеки, бо захищали дерева від шкідників. Нібито ліс атакували жуки-короїди і знищили понад півмільйона дерев. Тож ліс рятували і діяли в межах закону.

/
/
/

"Ми не перевищили допустимої кількості повалених дерев. І я вже зараз можу підтвердити, що Польща поважає і виконує рішення Європейського суду", – наголосив міністр охорони навколишнього середовища Польщі Генрик Ковальчик.

Єврокомісія зафіксувала порушення у Біловезькій пущі ще торік у квітні. Варшаву звинуватили у порушенні природоохоронного законодавства. Дії польського уряду здійняли хвилю обурення в суспільстві. На протести приїхали екологи з Європи. Запевняли – мають свідчення того, що заповідний ліс продають. Тепер остаточне рішення щодо незаконного вирубування має винести Вищий Європейський суд. Вирок оприлюднять у квітні. Якщо його задовольнять – Варшаві загрожуватиме штраф понад чотири мільйони євро.

/
/
/

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів
/
Відновлення популяції бізонів

Попередній матеріал
Геращенко: В ОРДЛО нині перебуває три мільйони людей і це, по суті, – заручники
Наступний матеріал
У Варшаві двох українців жорстоко побили в автобусі за їхню національність

Західні сусіди України перетворюються на перепону на шляху до ЄС – політолог

У ЗМІ повідомили, що ЄС згортає проект модернізації кордону з Україною – реакція ДФСУ

Закон про Інститут нацпам’яті не діятиме до з’ясування спірних моментів – спікер Сенату Польщі

Закон про Інститут національної пам'яті шкодить інтересам самої Польщі – Шеремета

"Це – чергове дно": президент Ізраїлю різко відреагував на заяви прем'єра Польщі про Голокост

МЗС Польщі: Історична суперечка не має послабити зв'язок між поляками та українцями