5 канал

Вирубка дерев у заповідній Біловезькій Пущі: набирає обертів новий конфлікт Польщі та ЄС

Лісовий масив Біловезька Пуща розташований на території Польщі та Білорусі. З 2014 року він – єдиний транскордонний об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Польща порушила закони Євросоюзу, коли вирубувала дерева у Біловезькій Пущі. Про це заявив генеральний адвокат Європейського суду Ів Бот. На його думку, польський уряд порушив одразу дві директиви Європейського Союзу – не виконав зобов'язань щодо захисту заповідних територій ЄС. А от у самій Варшаві впевнені – діяли законно та з міркувань безпеки. Про новий конфлікт між Варшавою і Брюсселем – далі.

Лісовий масив Біловезька Пуща розташований на території Польщі та Білорусі. З 2014 року він – єдиний транскордонний об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Торік польський уряд дав згоду на масштабне вирубування лісу на заповідній території. У Європейській комісії вважають – такі дії є грубим втручанням у природну екосистему і знищують її. Ще в липні подали позов проти Варшави до Вищого Європейського суду. Нині з'явилися перші офіційні висновки: Польща порушила одразу дві директиви Євросоюзу.

5 канал

"Польща не забезпечила захисту заповідної території. Порушила статтю 6 та 12 Директиви про захист середовища існування та про дику флору і фауну. А значить, не виконала своїх зобов'язань перед Європейським Союзом щодо збереження довкілля", – заявив представник Вищого Європейського суду Мелхор Вазелет.

Польське міністерство навколишнього середовища запевняє – вирубували з міркувань безпеки, бо захищали дерева від шкідників. Нібито ліс атакували жуки-короїди і знищили понад півмільйона дерев. Тож ліс рятували і діяли в межах закону.

"Ми не перевищили допустимої кількості повалених дерев. І я вже зараз можу підтвердити, що Польща поважає і виконує рішення Європейського суду", – наголосив міністр охорони навколишнього середовища Польщі Генрик Ковальчик.

Єврокомісія зафіксувала порушення у Біловезькій пущі ще торік у квітні. Варшаву звинуватили у порушенні природоохоронного законодавства. Дії польського уряду здійняли хвилю обурення в суспільстві. На протести приїхали екологи з Європи. Запевняли – мають свідчення того, що заповідний ліс продають. Тепер остаточне рішення щодо незаконного вирубування має винести Вищий Європейський суд. Вирок оприлюднять у квітні. Якщо його задовольнять – Варшаві загрожуватиме штраф понад чотири мільйони євро.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Втрачена ланка екосистеми: у Канаді збираються відродити популяцію бізонів

Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів
Відновлення популяції бізонів

Попередній матеріал
Геращенко: В ОРДЛО нині перебуває три мільйони людей і це, по суті, – заручники
Наступний матеріал
У Варшаві двох українців жорстоко побили в автобусі за їхню національність
Loading...

Західні сусіди України перетворюються на перепону на шляху до ЄС – політолог

У ЗМІ повідомили, що ЄС згортає проект модернізації кордону з Україною – реакція ДФСУ

Закон про Інститут нацпам’яті не діятиме до з’ясування спірних моментів – спікер Сенату Польщі

Закон про Інститут національної пам'яті шкодить інтересам самої Польщі – Шеремета

"Це – чергове дно": президент Ізраїлю різко відреагував на заяви прем'єра Польщі про Голокост

МЗС Польщі: Історична суперечка не має послабити зв'язок між поляками та українцями