Ірина Геращенко

Геращенко: В ОРДЛО нині перебуває три мільйони людей і це, по суті, – заручники

Геращенко нагадала, на кого не буде поширюватися амністія

В ОРДЛО нині перебувають три мільйони людей. Про таке повідомила представник України на переговорах у Мінську Ірина Геращенко, пише "Цензор.НЕТ". Геращенко також згадала про закон про амністію.

"По-перше, Верховна Рада проголосувала за амністію; це сталося ще у вересні 2014 року, коли ми ухвалили закон про амністію. І я як депутат Верховної Ради за це теж голосувала – незважаючи на багато нюансів. Чому? Бо війна завжди закінчується миром. Значить, ми маємо пройти шлях амністії", – сказала Геращенко.

Вона також додала: "Розумію, що після цих моїх слів багато читачів вашого сайту закричать "зрада!", тому одразу порекомендую всім прочитати закон про амністію. І розібратися, хто під неї підпадає, а хто – ні. Під амністію не підпадають: терористи, причетні до збитого "боїнга", вбивці, ґвалтівники. Тобто військові злочини і злочини проти людяності не попадають під амністію. Однак, як ми можемо не амністувати підлітків, яких змушували працювати на блокпостах; людей, які переносили папірці в окупаційних адміністраціях; громадян, обдурених російською пропагандою? З одного боку, їхні дії можна трактувати як пособництво; з іншого – на окупованій території сьогодні перебуває три мільйони людей. Це, по суті, – заручники, і сегрегувати їх тільки тому, що вони можуть не любити українську владу, – не можна. Вибачте, але в нас у Києві та інших регіонах є люди, які не менше критично ставляться до влади і до країни! Але вони отримують пенсії, мають право голосу, їм ніхто не забороняє навіть бути депутатом парламенту...".

"У нас ще попереду дуже серйозна суспільна дискусія про амністію", – підсумувала Геращенко.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Президент України обговорив із Меркель питання розгортання миротворчої місії в ОРДЛО.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Вдома: Як зустрічали звільнених з ОРДЛО заручників у "Борисполі" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У ЗМІ повідомили, що ЄС згортає проект модернізації кордону з Україною – реакція ДФСУ
Наступний матеріал
Вирубка дерев у заповідній Біловезькій Пущі: набирає обертів новий конфлікт Польщі та ЄС