Європарламент
Європарламент 5 канал

В Європарламенті ухвалили резолюцію, що запускає процедуру санкцій проти Польщі

Раніше у Польщі заявили, що країні не потрібна згода Євросоюзу для реформування власного законодавства

У рамках статті 7 договору про Європейський союз Профільний комітет Європарламенту запустив щодо Польщі процедуру, яка може призвести до позбавлення країни права голосу. Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на PAP. 

Як стало відомо, 29 січня комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ ухвалив відповідну резолюцію. Її підтримали 33 члени комітету, ще 9 висловилися проти.

Згідно з документом, комітет ЄП "привітав рішення комісії від 20 грудня 2017 року щодо забезпечення виконання положень статті 7 договору про Європейський союз у зв'язку з ситуацією у Польщі і підтримує звернення комісії до польської влади для розв'язання проблеми".

Зауважимо, що процедуру запровадження санкцій проти Польщі ініціювали ліберальні депутати Європарламенту після того, як  країна "продовжила відступати від норм верховенства права і незалежності суду". Так, раніше польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що країні не потрібна згода Європейського союзу для реформування власного законодавства. Передусім – проведення судової реформи.

А комісія дала польській владі строк у три місяці, аби вона здійснила кроки у сфері судочинства, що можуть виправити ситуацію. Якщо Польща не дотримається рекомендацій, це може призвести до застосування санкцій, зокрема, до втрати голосу Польщі в Раді ЄС.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Анджей Дуда
/
Анджей Дуда
/
/

Попередній матеріал
NASA сфотографувало зоряний кластер у сузір'ї Вітрила: чим він унікальний
Наступний матеріал
Смерть курсанта у військовому виші Харкова – яка головна версія прокуратури
Loading...