Виділять мільярд: Рада ЄС затвердила четверту програму макрофінансової допомоги Україні

  Метою виділення кредитних коштів є покриття фінансового розриву і підтримка економічної стабілізації та програми проведення структурних реформ

  Рада ЄС схвалила четверту програму макрофінансової допомоги для України, яка передбачає виділення 1 млрд євро кредитів у разі виконання Києвом низки умов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Сьогоднішнє рішення – це визнання нашого прогресу на шляху реформ і підтвердження єдності і солідарності з Україною у протидії внутрішнім і зовнішнім викликам", – зазначив на своїй сторінці в Facebook Президент України Петро Порошенко, привітавши це рішення Ради ЄС.

  Метою виділення кредитних коштів є покриття фінансового розриву і підтримка економічної стабілізації та програми проведення структурних реформ.

  Як повідомлялося, умови надання макрофіндопомоги будуть встановлені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Єврокомісією.

  Напередодні Європарламент, рада ЄС та Єврокомісія сформулювали основні умови: запуск системи перевірки електронних декларацій, перевірка даних про бенефіціарів компаній, створення добре функціонуючого спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Крім того, в меморандумі будуть закладені умови по боротьбі з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків.
  Також основною передумовою для надання макрофінансової допомоги є повага Україною ефективних демократичних механізмів, зокрема багатопартійної парламентської системи.

  Згідно з оприлюдненими матеріалами, макрофінансова допомога виділяється на термін до 15 років. Вона буде розділена на два транші, розміри яких будуть встановлені додатково. Програма буде діяти 2,5 роки з моменту набуття чинності меморандуму про взаєморозуміння з Україною.

  Як повідомляв 5.UA, Данія протягом наступних п'яти років виділить на підтримку України 530 млн данських крон (2,2 млрд грн). 

  Попередній матеріал
  Квоти на імпорт сірчаної кислоти призведуть до дефіциту на внутрішньому ринку – член комітету ВР
  Наступний матеріал
  Унікальні умови: "Укргазбанк" кредитуватиме купівлю підприємцям білоруської техніки під 0,1% річних

  Рада ЄС збирається надати мільярд євро для України

  Данія вирішила фінансово допомогти Україні

  Нацбанк повідомив про майбутнє пластикових грошей

  Тричі за місяць: в Австралії чоловік виграв у лотерею майже $2 мільйони

  Нова ціна: у Києві встановили підвищені тарифи на воду

  Тільки за гроші: Youtube та Facebook вводять плату за користування