Сірчана кислота

Квоти на імпорт сірчаної кислоти призведуть до дефіциту на внутрішньому ринку – член комітету ВР

  Від введення обмеження на ввезення сировини може постраждати вся українська економіка

  Введення квот на імпорт сірчаної кислоти для української промисловості – це спроба недобросовісної конкуренції з боку вітчизняних виробників цієї сировини. Таку заяву зробив член транспортного комітету Верховної Ради Володимир Гусак, передає 112.ua.

  Зі слів депутата, від 2014 року, після окупації Росією Кримського півострова, Україна залишилася без найбільшого виробника сірчаної кислоти – заводу "Титан". Водночас брак сировини підприємств, що використовують кислоту для виробництва (металургійні, коксохімічні) компенсували за рахунок імпорту. У ситуації, коли два українських виробники "Східний ГЗК" і "Сумихімпром" ініціювали розслідування, результатом якого може стати обмеження імпорту, – постраждати може вся українська економіка.

  "Я можу пояснити спроби цих двох підприємств, "Східного ГЗК" і "Сумихімпром", обмежити конкуренцію і спробувати через уряд вирішити проблеми якоїсь власної неефективності. Але це може мати дуже шкідливі наслідки для економіки України в цілому. Річ у тім, що загальна потреба в сірчаній кислоті в Україні становить близько 100-110 тис. тонн у рік, а ці два підприємства можуть виробляти лише 30-40 тис. тонн", – заявив Гусак.

  Депутат наголосив, що обмеження імпорту призведе до дефіциту сірчаної кислоти на внутрішньому ринку, а це своєю чергою – до скорочення металургійних виробництв в Україні.

  Попередній матеріал
  Тамувати спрагу з користю: чому важливо обирати натуральний квас
  Наступний матеріал
  Виділять мільярд: Рада ЄС затвердила четверту програму макрофінансової допомоги Україні
  Теги: