Фиона Хілл Скріншот відео

Вибухові свідчення: чому виступ екс-радниці Трампа став знаковим у справі імпічменту

Читайте по-русски
Виступ Фіони Гілл викликав бурхливі обговорення у пресі та хвилю захоплення в соцмережах

Колишній старший радник Білого дому щодо Європи та Росії, відомий політолог Фіона Гілл дала свідчення у справі про імпічмент Дональда Трампа в останній день публічних слухань у Конгресі США, 21 листопада.

Ще кілька днів після цього американська преса та соціальні мережі бурхливо обговорювали її слова та сам виступ. Автор видання НВ Інна Семенова зібрала найголовніше, що відомо і про саму Гілл, і про її свідчення – і пояснила, чому вона виявилася "найбільш прямолінійним та категоричним свідком" у гучній справі.

Якщо коротко – Хілл прямо підтвердила наміри Білого дому домагатися від України політично вигідних для Трампа рішень, а також засудила спроби представників Республіканської партії знайти "український слід" у втручанні в американські вибори президента 2016 року.

Із посади старшого радника в Раді національної безпеки в адміністрації Трампа Гілл пішла влітку 2019 року – саме коли розгорівся "телефонний скандал" із дзвінком Володимиру Зеленському. Після цього її викликали на слухання в Конгрес.

Тож – що вона заявила

Вимоги і тиск Трампа на Зеленського були очевидними

Фіона Гілл наголосила, що їй було "гранично ясно" – умовою для зустрічі Зеленського та Трампа в Білому домі була заява Києва про розслідування справ щодо Байденів та визнання гіпотетичного втручання України в американські вибори 2016 року.

Саме Росія втручалася в американські вибори, а не Україна

"Деякі з членів цього комітету, вочевидь, вважають, що російські спецслужби не розв'язували кампанії проти США. Проте, з якихось причин, це зробила Україна. Це вигадана версія подій, яку поширюють самі російські спецслужби", – заявила Гілл у вступному слові, звертаючись насамперед до конгресменів-республіканців.

Вона акцентувала, що факт втручання Росії – є беззаперечним. І цього висновку дійшли як розвідувальні відомства, так і конгресмени.

"Президент Путін і російські спецслужби… витрачають мільйони доларів, щоб перетворити на зброю наші власні дослідження про політичну опозицію та помилкові твердження… Я відмовляюся бути частиною спроб легітимізувати альтернативну позицію, у якій український уряд позиціонується як ворог США та стверджується, що Україна, а не Росія атакувала нас у 2016 році. Ці вигадки шкідливі", – категорично заявила політолог.

Посол США в ЄС Сондленд займався таємною дипломатією щодо України

Як і попередні свідки, Фіона Гілл підтвердила, що адміністрації Трампа формувала політику щодо України двома паралельними курсами.

Офіційні дипломати та чиновники Держдепу – продовжували багаторічний курс Вашингтона щодо підтримки Києва. А адвокат Трампа Рудольф Джуліані та посол США в ЄС Гордон Сондленд – були "каналом" для передачі негласних побажань Білого дому до керівництва України. У тому числі – щодо справи Burisma і сім'ї Байденів.

"[Сондленд] займався внутрішньополітичними дорученнями. А ми були залучені в завдання зовнішньої політики, які забезпечують національну безпеку. І ці дві лінії абсолютно розійшлися", – акцентувала Гілл.

Джон Болтон теж був незадоволений тиском Білого дому на Україну

Ще один колишній радник Трампа – Джон Болтон, який займався питаннями національної безпеки, був саме тією людиною, яка порадила Фионі Гілл розповісти юристам про свої побоюваннями щодо неприпустимих дій оточення президента.

Реакція

Американська преса та соціальні мережі дуже бурхливо сприйняли виступ Фиони Гілл і вже називають його знаковим у справі імпічменту Дональда Трампа.

У CNN її назвали найкращим з усіх свідків на двотижневих слуханнях і зауважили, що колишня чиновниця "гранично ясно" засудила "шахрайську зовнішньополітичну операцію Трампа в Україні".

The Guardian назвала свідчення "одним з найбільш вибухових" епізодів відкритих слухань, а слова Хілл – "найбільш ґрунтовними та педантичними".

The Washington Post назвала колишню радницю президента "нищівним свідком, якому вдалося найкраще за всіх резюмувати суть справи про імпічмент Трампа", а її слова – "вінцем двотижневих слухань".

У НВ вказують, що навіть більш далекі від політики видання звернули увагу на свідчення Фіони Гілл та схвально оцінили її витримку. "Представляємо вам нову ікону імпічменту", – зазначив онлайн-портал Elite Daily.

Також виступ політолога в Конгресі викликав "хвилю захоплення її особистістю" в Twitter.

Читайте також: Слухання у справі імпічменту Трампа: що в Конгресі розповів Курт Волкер

Попередній матеріал
В Україні поменшало "євроблях": в чому причина та про що йдеться в новому законопроєкті про розмитнення
Наступний матеріал
Російські окупанти стріляли в мешканку Мар'їнки, хоч вона йшла з дитиною у візочку – армійці ЗСУ про цинізм ворога
Loading...