Марі Йованович
Марі Йованович 5 канал

Експосол США в Україні Йованович дає свідчення в Конгресі – це вже прокоментував Трамп

Читайте по-русски
Марі Йованович заявила, що ніколи не давала колишньому генпрокурору Юрію Луценку жодних списків людей, яких не варто переслідувати

В американському конгресі дає свідчення колишній посол США в Україні Марі Йованович. Це другий день відкритих слухань ключових свідків у справі ймовірного імпічменту Дональда Трампа, повідомляє "5 канал".

Перед початком запитань Марі Йованович зачитала звернення. У ньому коротко окреслила свою дипломатичну кар'єру, зокрема працювала в Сомалі і в Росії. А в Україні щонайменше 10 разів була на передовій.

Йованович зазначила, що Україна має величезний потенціал як потужний партнер. І цей потенціал бачать Сполучені Штати, і допомагають Україні. Це і боротьба з російською агресією, і – подолання корупції.

Марі Йованович заявила, що ніколи не давала колишньому генпрокурору Юрію Луценку жодних списків людей, яких не варто переслідувати. Натомість завжди відстоювала позицію, де має панувати верховенство права, яка є визначальною для США.

Також Йованович зазначила, що ніколи не почула реальної причини, чому Дональд Трамп був невдоволений її роботою в Україні і відсторонив її від посади.

"Я вже висловила глибоке занепокоєння тим, як здеградувала наша зовнішньополітична служба за останні кілька років. І відзначила провал роботи Держдепартаменту в тому, щоб не дати іноземним і корумпованим інтересам викрасти нашу політику щодо України", – зауважила вона.

Свідчення Марі Йованович Дональд Трамп прокоментував у своєму Твіттері. В той час, коли дипломат відповідала на запитання – Трамп написав, що скрізь, куди приходить Йованович, – справи йдуть погано.

"Вона почала дипломатичну кар'єру в Сомалі, і подивіться, що там відбувається" – зазначив Трамп.

А тоді зауважив, що далі Йованович вирушила до України, і український президент, у розмові з ним, її розкритикував.

На думку Дональда Трампа, зараз у США дуже потужна зовнішня політика, сильніша, ніж у попередньої адміністрації. І її головна назва "Америка – понад усе!"

Наприкінці допису американський президент наголосив, що він зробив для України значно більше, аніж його попередник. Йованович під час слухань заявила, що така реакція Трампа є украй страхітливою.

Нагадаємо, експосол США в Києві Марі Йованович відкинула звинувачення, висунуті проти неї адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані та ексгенпрокурором України Юрієм Луценком, і наголосила, що її відкликання з посади стало наслідком тиску президента Трампа на Держдепартамент США.

 

Попередній матеріал
"Покращення ніякого немає": мешканці Станиці Луганської і Золотого-4 розповіли про життя після розведення
Наступний матеріал
Національний форум гідності: хто був присутній та яку проблему обговорювали – включення
Loading...

Йованович буде свідчити у Конгресі попри заборону Білого дому – ЗМІ

Імпічмент Трампа: експосол США в Україні даватиме свідчення у справі – коли саме

"Згадую різні досягнення": Йованович записала прощальне звернення до українців

У Держдепі назвали причину відкликання посла США з України

ЗМІ: Вашингтон відкликає Йованович з посади посла США в Україні

У Посольстві США розповіли, чого очікують від виборів в Україні