Місцеві мешканці про розведення в Золотому і Станиці
Місцеві мешканці про розведення в Золотому і Станиці 5 канал

"Покращення ніякого немає": мешканці Станиці Луганської і Золотого-4 розповіли про життя після розведення

Читайте по-русски
У разі загострення ситуації – мешканці і Золотого, і Станиці Луганської наголошують – триматися за будинки не будуть, і тоді остаточно виїдуть із так званої сірої зони

Станиця Луганська – стала першою ділянкою, де згідно з Мінськими домовленостями відбулося відведення військ. Як змінилося життя у Станиці і як почуваються місцеві мешканці протягом майже чотирьох місяців демілітаризації, з'ясовували наші кореспонденти.

"Ми чуємо, що там стріляють, доброго нічого не буде. Ми хочемо, щоб усе було добре. Там бахнули, там стріляли, і вони їздять тут. Покращення особливо ніякого немає", – каже мешканка Станиці Луганської Світлана.

Так про ситуацію у Станиці Луганській розповідають місцеві мешканці після майже чотирьох місяців, як звідти відвели українських військових. У населеному пункті зустрічаємо як місцевих, так і переселенців.

"Абсолютно нічого. Абсолютно нічого не помінялося", – переселенець Андрій.

Одна з очевидних змін – ситуацію у Станиці Луганській відтепер відстежують не військові, а патрулі національної поліції. За словами правоохоронців, за три місяці отримали лише одне звернення від місцевих.

"Вони патрулюють вздовж лінії, так званої демілітаризованої зони, якщо якісь проводяться правопорушення, якщо виклики, то ми туди спрямовуємо нашу слідчо-оперативну групу. З часу розведення з цієї зони виклик був один. Це природна смерть", – зазначив начальник Станично-Луганського відділу поліції Олександр Клименко.

Щоби розповісти про життя в демілітаризованій зоні – мешканці Станиці Луганської приїхали до столиці. Заяви президента Зеленського, що в населеному пункті тепер справжня Швейцарія, а людям нічого не загрожує – оцінюють скептично.

"Сказати, що це перетворилося на Швейцарію – я не можу. Це кошмар який-небудь, після чого весь берег річки відкритий", – наголосила Наталя Журбенко.

А ось патрулів правоохоронців Наталя не бачить. Каже, ні поліції, ні Нацгвардії поблизу своїх будинків – не бачать.

"Як нам розповідали, буде сіра зона, патрулюватиме поліція. Ну як вона патрулює? Ну ось в вашому розумінні? Тобто ходять туди сюди, уздовж цієї вулиці, або хоча б червоні стовпчики поставили б що ось: "Увага, сіра зона". Нічого абсолютно, люди які приїхали і можуть зайти, вони навіть не розуміють. що це таке", – переконує мешканка Станиці Луганської.

До місцевих зі Станиці долучилися і активісти із Золотого-4. У них розведення військ стартувало 29 жовтня. Військовослужбовці відійшли, як і у Станиці Луганській, на 1 кілометр углиб підконтрольної Україні території. У разі можливого наступу бойовиків, місцеві на поліцію не розраховують.

"У Золотому-4 дуже багато поліції, війська відвели на кілометр. Це ближче до селища, якщо обстріли, то це будуть прильоти по місцевому населенню. ЗСУ 5 років нас боронить, нас охороняє. Ніхто не зможе відбити атаки окупантів. Тільки ЗСУ", зауважила мешканка Золотого 4 Марина Данилкина.

У разі загострення ситуації мешканці і Золотого, і Станиці Луганської наголошують триматися за будинки не будуть, і тоді остаточно виїдуть із так званої "сірої зони".

Валерія Павленко, Вікторія Ковальова, "5 канал"

Попередній матеріал
Гроші з грального бізнесу заклали в освіту – нардеп
Наступний матеріал
Експосол США в Україні Йованович дає свідчення в Конгресі – це вже прокоментував Трамп

Тепер розмінування: біля Петрівського стартував другий етап розведення військ – пресцентр ООС

"Впоралися раніше": у штабі ООС відзвітували про те, як відбувається розведення біля Петрівського

Відведення українських військ: Росія не зупиниться по Дніпру і накриє всю Україну – Звіробій

Розведення військ на ділянці Богданівка-Петрівське: хронологія подій – репортаж

Розведення військ у Петрівському завершилося, завтра почнеться розмінування – керівник пресцентру ООС

Розведення в Петрівському триває, хоч окупанти і намагалися його зірвати – Загороднюк