Анджей Дуда
Анджей Дуда informator.news

Вибори в Польщі: експерти вже прогнозують, яким буде майбутнє країни за другої каденції Дуди

Читайте по-русски
Ця виборча кампанія у Польщі увійде в історію, як найдовша, найбрудніша і найскандальніша

Анджей Дуда виграв вибори президента у Польщі і йде на другу каденцію. Його опонент, кандидат від опозиції Рафал Тшасковський програв з незначним відривом у 2,5 відсотків, діставши підтримку 48,79% виборців. Поляки голосували з рекордною явкою, а за два тижні перед другим туром не могли визначити переможця перегонів. За виборами у Польщі стежить спеціальна кореспондентка "5 каналу" Маргарита Ситник.

Виборчій комісії бракує лише 0,3% бюлетенів з дев'ятьох дільниць, щоби оголосити остаточні результати перегонів. Але вони не вплинуть на результат.

Вже о 8-й ранку поляки знали ім'я нового президента. Анджей Дуда переміг з підтримкою трохи більше ніж 51% голосів. Відрив з його опонентом Рафалом Тшасковським становив 2,5%.

Попри всі несподіванки виборчої кампанії, дива не сталося. Ще вчора після оголошення екзитпулів Анджей Дуда вигравав у Тшасковського з перевагою лише в 0,8% і у виборців чинного мера Варшави ще була надія на перемогу Тшасковського.

Натомість Анджей Дуда таки йде на другу каденцію. Про те, яким важливим для поляків був цей вибір, свідчить і рекордна явка. Незважаючи на пандемію і літні відпустки, на дільниці прийшло більш як 68 відсотків поляків.

"Якщо хтось образився за все, що я робив чи казав за останні п’ять років, а не лише під час кампанії, будь ласка, прийміть мої вибачення. Я хочу запевнити вас, що я поважаю всіх своїх співвітчизників незалежно від поглядів. Як я вже говорив під час кампанії, під біло-червоним прапором, нашим спільним прапором, має бути місце для всіх", – каже Анджей Дуда, президент Польщі.

"Це лише початок, я переконаний, що ми змінимо Польщу, що тепер, коли ми прокинулися, ніхто з нас не проспить, і що найважливіше, ми будемо продовжувати боротьбу, незалежно від результату", – говорить Рафал Тшасковський, кандидат у президенти.

Загалом ця виборча кампанія у Польщі увійде в історію, як найдовша, найбрудніша і найскандальніша. Через теми, які порушували – про права секс-меншин чи релігію і суперечки з форматом голосування у пандемію, – поляки частково голосували поштою.

З перемогою Анджея Дуди правляча партія "Право та Справедливість" укріпить свою моновладу.

Нині експерти гадають, яким буде майбутнє Польщі в найближчі роки. Одні кажуть – у другу каденцію Дуда може стати більш незалежним від своєї партії. Інші говорять про "орбанізацію" Польщі, тобто стиль правління польської влади дедалі більше наближатиметься до стилю Орбана в Угорщині з подальшим наступом на демократію і свободу слова.

Нагадаємо, віддати свій голос у другому турі президентських виборів могли приблизно 30 мільйонів виборців. Явка стала рекордною в історії виборів Польщі – майже 70%.

 

Попередній матеріал
Судні дні, або Наступ на українську мову: як проросійські сили готуються до місцевих виборів
Наступний матеріал
Російського актора, який незаконно відвідував Крим, не пустили в Україну – подробиці
Loading...

Президентські вибори в Польщі виграв чинний лідер держави

Другий тур президентських виборів у Польщі: у кого більше шансів на перемогу

У Польщі проходить другий тур президентських виборів

У Польщі спалили хостел, де жили українські заробітчани

Масштабна ДТП у Польщі: з'явилися оновлені дані щодо потерпілих в аварії – подробиці

ДТП з українцями в Польщі: кількість постраждалих зросла вдвічі